Edytor map Forge do Halo 5 trafi na PC z Windows 10

Ale nie samo Halo 5.

Rozbudowany edytor map - Forge - do trybu wieloosobowego Halo 5: Guardians trafi jeszcze w tym roku na PC, do pobrania za darmo na Windows 10.

1

Program o pełnej nazwie „Forge - Halo 5: Guardians Edition for Windows 10” otrzyma dodatkowe wsparcie: dla rozdzielczości obrazu 4K, obsługi za pomocą myszy i klawiatury czy współpraca ze znajomymi podczas budowania i testowania lokacji.

Zbudowane na PC poziomy będzie można opublikować w sieci, by następnie pobrać mapy w Halo 5, już z poziomu Xbox One.

„Forge otrzyma na komputerach wsparcie myszy i klawiatury, dla precyzyjnej edycji, o jaką zawsze prosiła społeczność” - wyjaśnia Tom French ze studia 343 Industries.

„Co więcej, zaktualizowany i zoptymalizowany interfejs przygotowany z myślą o wskazaniach myszy pozwala wykonać wiele akcji szybciej i łatwiej niż na konsoli” - dodał.

Obecnie nie jest jeszcze jasne, czy przeniesienie edytora Halo 5: Guardians oznacza, że również sama gra ukaże się na PC. Ale skoro silnik już działa...

Forge pozwala zmodyfikować każdą mapę z trybów Arena/Breakout, ale na potrzeby edytora przygotowano też trzy spore lokacje: Alpine, Glacier i Space. To duże „piaskownice”, na których gracze będą mogli swobodnie umieszczać obiekty według własnych pomysłów.

Niektóre dzieła fanów - jak wyścigi ścigaczy ze Star Wars - są całkiem imponujące.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami