CD Projekt: Krew i Wino „kropką na końcu zdania”

Nie ma planów na Wiedźmina 4.

Współzałożyciel i dyrektor generalny CD Projektu - Marcin Iwiński - zapewnił, że polskie studio obecnie nie rozwija ani nawet nie planuje Wiedźmina 4.

1

- Jak zawsze: nigdy nie mów nigdy, ale teraz na tapecie jest Krew i Wino. To koniec. To zakończenie i w najbliższej przyszłości nie będzie kolejnego Wiedźmina, jeśli w ogóle kiedyś jeszcze będzie - przyznał menedżer w rozmowie z Eurogamerem na imprezie Digital Dragons w Krakowie.

Najnowszy plan „pięcioletni” firmy obejmuje zapowiedziany już Cyberpunk 2077 oraz „kolejną grę fabularną (RPG) kategorii AAA”, która pozostaje obecnie tajemnicą - ale nie jest to Wiedźmin.

- Jesteśmy spółką notowaną na giełdzie więc nie możemy komentować, ale mogę zapewnić, że nie pracujemy nad kolejnym Wiedźminem.

Czy ogromny sukces Dzikiego Gonu zaskoczył studio?

- Zawsze odpowiadam, że takich rzeczy nie da się przewidzieć, ponieważ nikt normalny nie spodziewa się, że tytuł, nad którym pracuje, zdobędzie 250 wyróżnień za grę roku - wyjaśnił Iwiński.

- Najbardziej zaskoczyło mnie, że projekt spodobał się graczom na całym świecie. Dane sprzedaży pokazują jasno: gracze w Polsce, w Stanach Zjednoczonych, na Środkowym Wschodzie czy w południowo-wschodniej Azji wybrali się do sklepów i wyłożyli pieniądze, a gry nie są przecież tanie.

Historia Wiedźmina 3 zamknie się wraz z rozszerzeniem Krew i Wino, debiutującym 31 maja. Po tym deweloperzy planują już tylko łatać ewentualne błędy, bez nowych treści.

- Ważne jest to, że Krew i Wino nie jest kolejnym dodatkiem zrobionym przez zewnętrzną firmę, by zarobić kilka dolarów - mówi Iwiński. - Nie krytykuję takiego podejścia, ale chcę podkreślić, że włożyliśmy w rozszerzenie całe nasze serca, emocje i sporo umiejętności. Widać w nim wszystkie wnioski wyciągnięte z Dzikiego Gonu i Serc z Kamienia.

- Oczywiście ze względu na naturę rozszerzenia, przemówi ono do węższej grupy odbiorców, ale nadal udowadnia, iż naszym celem jest osiągnięcie mistrzostwa w świetnie wyglądających opowieściach RPG.

- Krew i Wino to kropka na końcu pięknego zdania, jakim jest Wiedźmin 3 - dodał.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami