Uncharted 4 - Rozdział 19: Upadek Avery'ego

Nate i Elena przeprawiają się przez pełną pułapek jaskinię Avery'ego.

Gdy dwójka bohaterów w końcu odnalazła przejście do jaskini Avery'ego, okazało się, że jest ono zapełnione licznymi pułapkami i pirackimi trupami. Przejście nie będzie łatwe, tym bardziej, że czyhają na nas również najemnicy Nadine.

W głąb jaskini

Zejdź po schodkach w dół. W nowym pomieszczeniu zobaczysz, że dwa boczne przejścia są zagruzowane. Dlatego idź na wprost - zobacz, że na podłodze są liczne ślady stóp (∆). Idź przed siebie. Po chwili zgaśnie latarka; potrząśnij padem by ją ponownie zapalić.

Skręć w lewo i kieruj się dłuższą chwilę jedynym dostępnym korytarzem. Bateria znów zacznie szwankować, potrząśnij więc padem. Przeskocz murek i obejrzyj animację.

Przed tobą pierwsza pułapka. Aby ją ominąć, przejdź na drugą stronę pomieszczenia, idąc po śladach ludzkich stóp. Łatwo je zauważysz, deski nimi pokryte są mocno obłocone.

Po ominięciu pułapki, w nowym pomieszczeniu skręć w lewo. Spójrz na ślady na ziemi (∆) a następnie skieruj się do zasypanego przejścia. Udrożnij je (ponownie ∆). Niestety nic z tego, nie przejdziesz - musisz znaleźć inne przejście.

W między czasie rozładuje się bateria w latarce, potrząsanie nią nic już nie da. Odczekaj chwilę, podczas której spróbujesz bezskutecznie użyć zapalniczki. Gdy światło zgaśnie poruszaj się moment bez celu, co sprawi, że Elena rozpali pochodnie za pomocą posiadanych przez siebie zapałek.

uncharted4062
Idź po śladach stóp na posadce

Podejdź do małżonki i weź od niej pochodnię (∆). Na środku pomieszczenia jest kolumna, a nad nią dziura. Podejdź do niej i podsadź Elenę (∆). Gdy ta będzie na górze, doskocz do niej (X).

Idź przed siebie i zeskocz do dziury. Znajdziesz się w kolejnej pieczarze. Idź na wprost i rozpal (∆) kaganek. Zobaczysz wtedy napis autorstwa Avery'ego. Nie trać więcej czasu, idź w lewo przed siebie.

Następnie skieruj się w prawo do korytarza i idź nim do momentu, aż Nate powie, że widzi mumie. Wtedy czas zwolni, by dać ci chwilę na wciśnięcie lewego drążka i (○). Otóż wspomniane mumie są wypełnione materiałami wybuchowymi, po zetknięciu z twoją pochodnią, od razu się zapalają. Biegnij na wprost, unikając kolejnych mumii, a potem skręć w lewo ześlizgując się po błocie.

Wejdź po skalnych stopniach na wprost, zeskocz a potem ponownie kieruj się przed siebie. Uważaj przed tobą są kolejne wybuchające mumie, gdy tylko je zobaczysz odskakuj wstecz (lewy drążek i ○).

Ześlizgnij się w dół po błocie by na końcu ponownie odskoczyć od mumii (lewy drążek i ○). Idź do przejścia z prawej strony, schodząc po schodach. Przed sobą zobaczysz upuszczoną flarę, kieruj się w korytarz na lewo.

Z flarą w ręku

Po dłuższej chwili dojdziesz do jaskini, w której znajdują się najemnicy. Prędko schowaj się za pierwszą skrzynią i ostrzelaj ich. Gdy skrzynia, za którą kucasz ulegnie zniszczeniu, osłaniaj się za kolumnami. Wrogów jest tylko kilku i nie stanowią wyzwania.

Schodź w dół, poziom niżej czeka cię podobne starcie z żołnierzami. Znów chowaj się za osłonami. Bądź ostrożny, bo w niektórych miejscach ustawione są wybuchające mumie. Po walce idź na wprost i zeskocz poziom niżej. Od razu zaatakują cię napastnicy, w tym jeden potężnie uzbrojony. Strzelając w niego cofaj się do momentu, aż przejdzie obok mumii, która go wysadzi. Zagrożenie minęło, więc ponownie zeskocz do dziury a Nate podniesie flarę.

Skręć w prawo, następnie w lewo i po schodkach w górę. Dojdziesz do miejsca, w którym kiedyś miała miejsce piracka bitwa. Na końcu pokoju znajdują się drzwi, otwórz je (∆). Nate za chwilę podniesie bardzo ważną notatką; dobrze się zapoznaj z symbolami znajdującymi się po drugiej stronie kartki.

Następnie kieruj się przed siebie jedynym możliwym korytarzem, w pewnym momencie będziesz musiał skręcić w lewo. Uważaj jedynie na wybuchające mumie, będzie ich tam całkiem sporo. Ponownie kieruj się do przejścia z lewej strony.

Na dole przed sobą zobaczysz posąg składający się z mumii. Skręć za nim w prawo a po chwili wyjdziesz do dużego pomieszczenia z zagadką.

Spójrz na podłogę, na niej znajdują się kamienne tabliczki z symbolami. Teraz otwórz dziennik (touchpad) i dokładnie obejrzyj notatkę, którą niedawno podniosłeś. Narysowano na nie te same znaki, które znajdują się na podłodze przed tobą. Symbolem trupiej czaszki oznaczono miejsca, na które nie możesz wejść, bo inaczej uruchomisz pułapkę. Składając wszystkie rysunki w całość, uzyskasz informację, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę.

uncharted4063
Rozwiązanie zagadki, idź po fragmentach podłogi oznaczonych strzałką

Rozwiązanie zagadki: wejdź na drugi stopień od lewej. Potem cztery stopnie do przodu, trzy w prawo. Jeden do góry, jeden w prawo, jeden do góry.

Teraz wejdź do pieczary z prawej strony, w jej środku wespnij się po kamieniu na lewo i idź do góry, potem zejdź po schodkach. Dostaniesz się do ogromnej jaskini, na jej końcu znajdują się drzwi, otwórz je (∆).

Po chwili nasi bohaterowie zostaną złapani w kolejną pułapkę. By się z niej wyswobodzić, mocno rozbujaj się tak by złapać miecza wystającego z mumii na prawo. Gdy go dosięgniesz wciśnij ∆, następnie szybko wciskaj ∆ by odciąć linę. Całość wykonaj bystro, ponieważ w tle wybuchają kolejne mumie, gdy eksplodują te blisko ciebie, zginiesz.

Ostatni etap w tej misji, to uciekanie w dół (lewy drążek) lokacji i przeskakiwanie (X) zalegających na ziemi przedmiotów. Biegnij za Eleną do momentu aż uruchomi się filmik.

Następnie: Uncharted 4 - Rozdział 20: W potrzasku

Powrót do spisu treści: Uncharted 4 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami