Realistyczne strzelanie - mod do Fallout 4

Zmiana zachowania pocisków broni palnej w Fallout 4.  

Strzelanie w Fallout 4 jednym wydać się może nierealistyczne. Inni nie zwrócą na tę kwestię uwagi. Dla obu grup stworzony został mod zmieniający zachowania pocisków wystrzelonych z broni palnej. Jedni znajdą utęskniony realizm, który świetnie doprawi tryb przetrwania, pozostali zaś mogą liczyć na urozmaicenie i konieczność poznania dostępnych w grze broni na nowo.

Autor modyfikacji podaje grę Stalker jako źródło inspiracji. W produkcji tej podczas strzelania znaczenie miało wiele wartości - trajektoria, odległość i wynikający z niej czas lotu pocisku to kwestie zapożyczone z legendarnej gry o Zonie.

Do tej pory każdy pocisk w Falloucie leciał po linii prostej, a wróg był trafiany w chwili naciśnięcia spustu. Teraz cel otrzyma obrażenia dopiero po odpowiednim dla danego kalibru czasie. Strzelanie do ruchomego celu z karabinu snajpierskiego nie będzie już takie łatwe.

Same pociski też będą się od siebie różnić w zależności od rodzaju i kalibru. Jedne będą większe od drugich, a kolejne cięższe i szybsze. Zachowanie pocisków zostało dostosowane więc do właściwości fizycznych odpowiedniej amunicji. Wynika to z badań, które przeprowadził autor moda, starając się dopasować autentyczne właściwości.

Jak działa mod?

Wgrany mod zmienia zachowanie wystrzelanych pocisków. Naboje lecą teraz po trajektorii, potrzebują czasu na dolecenie do celu, a różne rodzaje amunicji mają symulowane sposób działania, wzorowany na realistycznym zachowaniu pocisków. Naboje mają także swój kaliber, wagę i prędkość pokonywania dystansu - różnią się więc właściwościami.

Jak zainstalować moda?

Mod instalujemy wykorzystując Nexus Mod Manager. Odwiedzając stronę moda, wystarczy że przejdziemy do zakładki „FILES” i wybierzemy „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Pobrane w programie pliki aktywujemy i już możemy cieszyć się efektami w grze.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: System osłon - mod do Fallout 4

Kolejny mod wprowadza, zaniedbany przez Fallouta, system osłon. Schowamy się za ścianką, kucniemy za kanapą,a kiedy zrobi się gorąco, przeskoczymy nad przeszkodą i zaszarżujemy na wroga.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami