Niemal 10 milionów osób zagrało w betę Overwatch

Rekord Blizzarda.

Przeprowadzone w ubiegłym tygodniu otwarte testy sieciowej strzelanki Overwatch przyciągnęły imponujące 9,7 mln osób na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

1

Tym samym Blizzard może się pochwalić największą fazą beta w historii działalności, najpewniej bijąc też wyniki wielu innych wydawców - o ile nie wszystkich.

W pięć dni gracze zdążyli zgromadzić 4,9 miliarda minut na serwerach, co daje 81 mln godzin.

„Jesteśmy zachwyceni, że tak ogromna liczba graczy z całego świata miała okazję sprawdzić Overwatch podczas otwartej bety” - komentuje Mike Morhaime, dyrektor generalny Blizzarda.

„Naszą misją było upewnienie się, że jak najwięcej osób na konsolach i PC może doświadczyć pełni wrażeń przed premierą. Reakcje były pozytywne i mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.”

W przypadku testów Overwatch rzeczywiście można mówić o „pełni wrażeń”, ponieważ beta oferowała dokładnie to, co pojawi się w pełnej wersji, debiutującej 24 maja. Na kolejne aktualizacje i nowe treści poczekamy do lata.

Zobacz: Overwatch - Poradnik, Solucja

„Wyzwanie dla serwerów było ogromne ponieważ - w teorii - do zabawy dołączyło więcej osób, niż będzie kupujących. Tymczasem pod względem stabilności nie zanotowaliśmy żadnych problemów” - napisało Digital Foundry w swojej analizie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami