CD Projekt zarobił w I kwartale więcej niż przez cały rok 2014

Siła Geralta.

CD Projekt jeszcze nigdy nie był w tak dobrej kondycji finansowej - w pierwszych trzech miesiącach tego roku polskie studio zarobiło 32,6 mln zł, przy przychodach na poziomie 87 mln zł.

1

Nie trzeba chyba dodawać, że najważniejszym czynnikiem jest, utrzymujące się podobno na wysokim poziomie, zainteresowanie grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nie podano niestety nowych danych na temat liczby sprzedanych egzemplarzy.

Dla porównania, przed debiutem produkcji, CD Projekt zanotował w całym 2014 roku zyski na poziomie 9,5 mln zł, w całym 2013 roku - 14,9 mln zł, a w całym 2012 roku - 28,12 mln zł.

„Premiera Wiedźmina wyniosła nas na zupełnie nowy poziom działalności. Pierwszy kwartał tego roku jest trzecim z rzędu po premierze kwartałem utrzymującej się wysokiej sprzedaży Wiedźmina i rekordowych wyników Grupy” - komentuje Piotr Nielubowicz, wiceprezes firmy do spraw finansowych.

„Dobre gry RPG sprzedają się latami, a my potrafimy animować tę sprzedaż tak, aby podtrzymać zainteresowanie graczy” - dodaje prezes Adam Kiciński.

Aż 68,1 mln zł przychodów wypracowano więc w sprzedającym Wiedźmina 3 studiu CD Projekt Red, lecz dobrze radzi sobie także dystrybucja cyfrowa na GOG.com, osiągając sprzedaż na poziomie 20,1 mln zł.

Warto przypomnieć, że wraz z zaplanowaną na 31 maja premierą rozszerzenia Krew i Wino, deweloperzy polskiego studia skoncentrują się zapewne na grze Cyberpunk 2077.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami