Disney Infinity anulowane; Disney kończy działalność wydawniczą

Avalanche Software zamknięte.

Disney Interactive nie będzie już wydawać własnych gier konsolowych. Oznacza to także anulowanie serii Disney Infinity oraz zamknięcie studia Avalanche Software.

1

Firma ujawniła smutne informacje w najnowszym raporcie finansowym. „Zaprzestanie działalności wydawniczej na konsolach, głównie Infinity” będzie kosztowało amerykańską firmę 147 milionów dolarów.

Jak to w korporacyjnym świecie bywa, Disney spodziewał się lepszych wyników sprzedaży dla tej serii, łączącej „fizyczne” zabawki z grami. Dział odpowiedzialny za ten produkt zanotował w ostatnim kwartale 1,2 mld dolarów przychodów i 357 mln dol. zysków.

Menedżer generalny Disney Infinity - John Blackburn - potwierdził na oficjalnym blogu, że dwa ostatnie pakiety pudełkowe trafią jeszcze do sklepów. To nowe postacie z filmu „Alicja po drugiej stronie lustra”, w tym miesiącu, oraz zestaw związany z „Gdzie jest Dory?”, w czerwcu.

„Naszym celem było tchnięcie życia w opowieści Disneya, w domach na całym świecie - i z waszym wsparciem się to udało. Mamy nadzieję, że bawiliście się tak samo dobrze, jak my podczas tworzenia” - dodaje.

„Zwracając się w kierunku nowego rozdziału naszej opowieści, chciałbym podziękować wszystkim, którzy pomogli zrealizować Disney Infinity, zwłaszcza zespołom produkcyjnym i wydawniczym w Glendale, naszym zewnętrznym partnerom oraz - oczywiście - wspaniałemu zespołowi Avalanche, za ich niewyczerpane oddanie.”

Jak informuje dziennikarz The Wall Street Journal, zamknięcie Avalanche Software oznacza zwolnienie około 300 osób.

Warto dodać, że gry na licencjach Disneya nadal będą powstawać, ale większość obowiązków zostanie oddelegowana do zewnętrznych firm, jak było w przypadku praw na produkcje w uniwersum Star Wars, „oddanych” do Electronic Arts.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami