Krew i Wino zaoferuje usprawnienia w grafice - zapewnia deweloper

Względem Wiedźmina 3. 

Wiedźmin 3: Krew i Wino ukaże się 31 maja, przenosząc nas do malowniczej krainy Toussaint. To dobra okazja dla polskiego studia, by odświeżyć nieco oprawę graficzną.

1

W rozmowie z Eurogamerem Len de Gracia z CD Projekt RED przyznała, że dodatek jest usprawnieniem graficznym względem podstawowej wersji gry.

- Wypracowaliśmy metody, których wcześniej nie używaliśmy. Nowe elementy stanowią około 80, 85, a nawet 90% wszystkich obiektów w grze.

Gracia wyjaśnia, że zmianie uległo niemal wszystko. Od nowa stworzone zostały nawet stragany ulicznych handlarzy. - Mamy prawdopodobnie 20 razy więcej rodzajów warzyw w grze, niż wcześniej - tłumaczy.

Nawet jeżeli deweloperzy wykorzystali wcześniej stworzone obiekty, odpowiednio je zmodyfikowali. - Chcieliśmy po prostu pokazać, że tym razem faktycznie osiągnęliśmy limit - komentuje.

Usprawniona oprawa graficzna może budzić pewne obawy związane z wydajnością na konsolach. Producent uspokaja jednak, że Krew i Wino działa w 30 klatkach na sekundę.

- Jesteśmy teraz zorganizowani. To w pewnym sensie świeży start. Krew i Wino było dosłownie budowane od podstaw. Błędy, które popełniliśmy w kwestii optymalizacji, zostały wyeliminowane - mówi Gracia.

- Celujemy w 30 klatek na sekundę. W większości miejsc udało się to osiągnąć. W kilku lokacjach wciąż musimy pracować nad optymalizacją. W porównaniu z Wiedźminem 3, produkcja odbywa się znacznie płynniej.

Toussaint to zupełnie nowa kraina, dlatego też mogła być stworzona od zera. Twórca wyjaśnia jednak, że przeniesienie nowinek do podstawowej wersji gry mogłoby być problematyczne.

- Jeżeli chcielibyśmy usprawnić Wiedźmina 3: Dziki Gon, moglibyśmy napotkać wiele problemów. Ale kto wie, może w przyszłości zajmiemy się odświeżeniem podstawowej wersji? - kończy.

Krew i Wino zaoferuje ponad 90 zadań do wykonania i 40 miejsc na mapie do odkrycia. Obszar rozszerzenia ma być porównywalny z wyspami Skellige, liczonymi łącznie. Zapewni to około 20-30 godzin rozgrywki.

„Krew i Wino zapowiada się na dodatek w stylu tych najlepszych i największych. Nowa, zupełnie odmienna kraina i związany z nią klimat to niezaprzeczalnie ogromna zaleta rozszerzenia” - napisał Mateusz w relacji z pokazu gry.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami