Uncharted 4 - Rozdział 14: Dołączcie do mnie w raju

Bracia Drake odnajduję skarbiec Libertalii.

Po długich poszukiwaniach, Nate i Sam odnajdują Libertalię. Ta zniszczona mieścina ma w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich jest opustoszały skarbiec i ślady zaskakującego konfliktu, który wybuchł między piratami.

Zobacz także lokalizację znajdziek z tego rozdziału na oddzielnej stronie naszego poradnika: Uncharted 4 - Skarby: rozdziały 14 - 22.

Pierwsze starcie z bandytami

Rozpoczynając misję, zeskocz i idź za Samem. Następnie idź w prawo po podeście, przeskocz na sąsiedni budynek. Z niego na kolejny ten z otwartym oknem. Przejdź przez budynek idąc prosto, zeskocz w dół.

Wyjdź z domu idąc na wprost, za nim skręć ostro w prawo, idź przed siebie, po czym wejdź do budynku z lewej strony. Idź na wprost w kierunku posągu, miń go lewej strony i wejdź do budynku na lewo. Przejdź przez niego, z prawej strony przeskakując przez regał zasłaniający przejście.

Przed tobą znajduje sią zawalony dach, zajdź go z prawej strony i wślizgnij się pod niego. Za nim znajduje się tunel. Idź na prawo i zobaczysz mapę rozwiniętą na ścianie, zbadaj ją (∆).

Następnie idź na wprost i skorzystaj z drabiny. Na górze skieruj się w lewy tunel, który doprowadzi cię do większego pomieszczenia. Z prawej strony zobaczysz belkę pod sufitem, zawiśnij na niej (trzymaj L1) i opuść się na sam dół.

Gdy przed twoimi oczami wyłoni się dalsza część kolonii, to rozkołysz linę i doskocz do budynku przed tobą. Teraz schowaj się za murami i zabij większą grupę przeciwników. Będzie ich tu około dwudziestu, więc pamiętaj aby mieć przy sobie większą liczbę amunicji.

Po bitwie idź na wprost licząc od miejsca, po wylądowaniu z bujania się po lianie. Zejdź po schodach, na ich końcu skręć w lewo wchodząc do budynku. Zerknij na lewą ścianę, znajdują się na niej belki, które umożliwią ci wejście na pierwsze piętro. Potem po regale dostań się na drugie, skręć w lewo a zobaczysz snajpera w oddali.

uncharted4052
Zabij snajperów i towarzyszących im bandytów, następnie doskocz do tego budynku

Podnieś broń, która leży obok ciebie i wyceluj w napastnika. Uważaj - po chwili pojawi się kilku kolejnych. Gdy się z nimi rozprawisz, zaczep linę o belkę i skocz do budynku gdzie stał snajper. Wdrap się po ścianie do jego wnętrza, a następnie zeskocz na piętro niżej. Miń stół i wyjdź z pomieszczenia skręcając w lewo.

Skocz na budynek przed tobą, potem pójdź w prawo i skocz na wprost łapiąc się prętów. Z nich skocz na ścianę z lewej strony. Po budynku wdrapuj się na prawo i wskocz do niego.

Po chwili usłyszysz głosy, wyjdź z budynku a zobaczysz, że w tym po prawej czają się wrogowie. Wybij ich. Potem skorzystaj z belki nad budynkiem, zaczepiając o nią linę. Złap się budynku i idąc na prawo wskocz do niego. Wejdź na wyższe piętro, z niego znów zaczep linkę o belkę z prawej strony i zeskocz na linie.

W kolejnych budynkach znowu czai się kilku wrogów, pokonasz ich bez trudu. Po walce przejdź przez budynek, a potem skocz na ten naprzeciwko. Idź na prawo, do zrujnowanego budynku, po prawej stronie znajduje się okno. Podsadź (∆) do niego Sama.

Zamknięte drzwi

Następnie po gzymsie idź wzdłuż lewej ściany, na jego końcu wskocz wyżej kierując się w prawo. Teraz zeskocz na podłogę. Przejdź do następnego pomieszczenia w lewo i zejdź poziom niżej. Po prawo zobaczysz zamknięte drzwi. Otwórz je i dostań się na gzyms po prawo. Obejdź dom i zeskocz na podest.

Wejdź do pomieszczenia, na lewo jest drabina - skorzystaj z niej. W pewnym momencie ta się urwie, wyskocz przez okno na zewnętrzną część budynku i zacznij wspinaczkę. Dostań się niemal na samą górę, wskakując przez okno. W środku znów zobaczysz drabinę na prawo, wejdź po niej.

Idź w prawo na podest, skocz zaczepiając się liną o belkę przed tobą. Złap się kamieni i wdrap się na górę. Zrób kilka kroków przed siebie i zeskocz poziom niżej. Zobaczysz otwarte okno z lewej strony, przejdź przez nie. Wejdź do budynku i skręć w prawo. Zahacz linę o belkę w suficie i skocz na drugą stronę.

Wewnątrz rezydencji i droga do skarbca

Wylądowałeś na niewielkim podeście. Skocz z niego na prawo rzucając linką o belkę. Doskoczysz do kolejnego budynku. Idź na wprost a zjedziesz po piachu do wnętrza ogromnej komnaty.

uncharted4053
Kieruj się do budynku na wprost, w jego wnętrzu znajdują się wrota do skarbca

Skieruj się w lewo, przez przejście. Biegnij prosto dróżką, schyl się by przejść pod zarwanym dachem a wydostaniesz się na dziedziniec. Przebiegnij przez barykadę, środkiem. Idź do budynku na wprost i otwórz drzwi korzystając z mechanizmu po lewej stronie (∆). Drzwi się jednak jeszcze nie otworzyły. Podejdź do nich i pchnij je barkiem (∆).

Następnie: Uncharted 4 - Rozdział 15: Łupieżcy Libertalii

Powrót do spisu treści: Uncharted 4 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami