Uncharted 4 - Skarby (znajdźki): rozdziały 1 - 9

Lokalizacja cennych przedmiotów: misy, dzbany, zabytki.

Przygoda Drake'a nie byłaby prawdziwą przygodą, gdyby nie znajdźki, które możemy odszukać w trakcie podróży. Zabytki, ozdoby, misy, dzbany i wiele więcej - zerknij poniżej, gdzie odnaleźć skarby z rozdziałów od 1 do 9 w grze Uncharted 4: Kres Złodzieja.

Pamiętaj, że nie w każdym rozdziale znajdują się skarby - jeśli dany rozdział nie znajduje się na liście, oznacza to, że nie odnajdziesz w nim cennych przedmiotów.

Uncharted 4, oprócz skarbów, posiada także inne sekrety. Spis wszystkich znajdziesz w naszym poradniku: notatki z dziennika pirackiego, wpisy do dziennika (interakcje z miejscami), a także opcjonalne rozmowy.

Rozdział 2: Piekło

Panamski wisior z kotem - po tym jak strażnik odprowadzi cię z karceru przez kanały i wreszcie wypuści, dostań się do miejsca, w którym leży linka i żółta skrzynia. Obok nich znajduje się studnia, zeskocz do niej, odwróć a zobaczysz przed sobą skarb w niewielkim zagłębieniu.

uncharted4253

Składany nóż Navaja - po tym jak dostaniesz się do głównej wieży, w której znajduje się piracka cela. Na prawo znajduje się okno, do którego musisz się dostać używając liny (L1) natomiast niemal pod oknem znajduje się belka podtrzymująca strop a pod nią kupa gruzu. Tam leży artefakt.

uncharted4254

***

Rozdział 3: Malezyjska fucha

Zabytkowe zamknięcie - płynąc zanurkuj i obserwuj dno. Skarb znajdziesz dokładnie pod wielką kłodą, jedyną w zasięgu wzroku. Podpłyń pod nią i podnieś z piachu skarb.

uncharted4200

Ozdoba z rekina z Chiriqui - płynąc za wskazaniem znacznika, przepłyniesz obok wielkiego głazu. Przepłyń nie nad nim, ale pod nim, a w miejscu gdzie leży obalona kłoda, znajdziesz mieniący się skarb.

uncharted4201

Zabytkowy zegar kieszonkowy - płyń przed siebie, do momentu, w którym ujrzysz kontener. Napłyń na niego i skręć w prawo. Dopływając chwilę później do skały zobaczysz na niej skarb.

uncharted4255

Zabytkowy żeton - naprzeciwko rozpakowywanego kontenera, znajduje się platforma. Podejdź do niej, wejdź po schodkach na lewo od nich znajduje się mężczyzna opierających się o balustradę. Natomiast na prawo jest regał z czerwonym kanistrem, na nim leży żeton.

uncharted4256

***

Rozdział 6: Złodziejska krew

Mogolski pojemnik na wodę - gdy rozpoczniesz rozdział kieruj się wytyczoną ścieżką, schodząc z góry. W pewnym momencie droga się rozwidli. Przed sobą ujrzysz przepaść, na prawo rezydencje. Ty natomiast pójdź skrajnie na lewo. Pod krzakiem przy krawędzi leży skarb.

uncharted4202

Mosiężny kubek z nefrytami - gdy doskoczysz do klifu przed rezydencją i odczekasz chwilę nim znikną strażnicy, wejdź na skałę. Trzymaj się prawej strony mapy, a dojdziesz do pierwszego domku. Z niego kieruj się na wprost do drugiej chatki. Na oknie po prawo leży skarb.

uncharted4203

Wikińska spinka do peleryny - gdy odzyskasz kontrolę nad Natem, po filmiku ze spotkania z Sullym, cofnij się do pokoju, który jest tuż za twoimi plecami. Skręć dwukrotnie w lewo i zgarnij spinkę z kredensu stojącego na rogu.

uncharted4204

Róg z macicy perłowej - po tym jak odzyskasz możliwość sterowania postacią po filmiku, w którym poznajesz Sully'ego, idź przed siebie, następnie skręć na balkon. Znów skręć w prawo i podejdź do ostatniej kolumny po prawo, tej przy budynku. Niemal pod czerwonym płótnem znajdziesz skarb.

uncharted4205

Perska misa z mosiądzu - po przebraniu się za kelnera i zejściu do piwnicy, miń regał po lewej i tuż za nim skręć w lewo. Biegnij przed siebie aż dotrzesz do ściany. Po prawo po skosie leży sterta skrzyń pod ścianą, między nimi kryje się skarb.

uncharted4206

Mosiężna misa balwierska - będąc w piwnicy przejdź przez drzwi i idź wąskim korytarzem, po chwili natkniesz się na drzwi z małym okienkiem. Omiń je skręcając w prawo i schodząc po schodach. Na samym dole, skręć za schodami w prawo, tuż obok beczek leży skarb.

uncharted4207

Syryjska waza - po wyjściu z klimatyzacji, zamiast iść na prawo do Sama, skieruj się na lewo i przeskocz balustradę. Biegnij w prawo po skosie idąc wzdłuż balustrady dojdziesz do miejsca z balkonem i zwisającą z niej drabiną. Wejdź po niej, następnie po parapetach i rynnie dostaniesz się na daszek za rogiem. Na nim leży skarb.

uncharted4208

Perski lichtarz - gdy wyjdziesz z kanału wentylacyjnego, dojdź do bramy i obejrzyj z daleka wieżę komórkową. Następnie idź w prawo i podsadź brata do drabiny, ten zrzuci ją do ciebie. Wejdź po niej. Na górze skieruj się w lewo przez mostek. Wejdź po budynku przed siebie, dostań się na daszek.

Stań na skrajnej prawej krawędzi daszka i skocz w lewo na balkon. Wdrap się na niego, przy prawej kolumnie znajduje się skarb.

uncharted4286

Mogolski sztylet - gdy po kolejnym obejrzanym filmiku będziesz kucał i zobaczysz przed sobą drążek, skocz łapiąc się jego. Skacz przed siebie na niewielki skrawek ziemi obok kolumny. Opuść się na skarpie, a teraz wdrap się po kolumnie pierwszej od prawej, na niej od zewnętrznej strony umiejscowiony jest skarb.

uncharted4287

***

Rozdział 8: Grób Henry'ego Avery'ego

Srebrno-gliniany dzban - na początku misji zeskocz ze skały, potem idź dłuższą chwilę w lewo w kierunku ogromnego kamienia. Tuż za nim w trawie schowany jest skarb.

uncharted4209

Dzik z brązu - rozpoczynając misję, schodź po skałach z prawej strony, trzymając się tej części klifu. Po chwili dojdziesz do niewielkiej jaskini skręcając w lewo. Przy wejściu do niej leży skarb.

uncharted4210

Rzeźbiona drewniana misa na datki - gdy po raz pierwszy natkniesz się na malutki obóz przeciwników, niedaleko cmentarza, a następnie pokonasz ich, pójdź w lewo do ruin. Okrąż je z prawej strony. W oddali zobaczysz wielką skałę a pod nią beczki przykryte niebieskim brezentem. Dojdź do tego miejsca, trzymaj się skał idąc w lewo aż dojdziesz do skarpy. Po lewo będziesz miał skrzynię z niebieskim brezentem - odwróć się w prawo a pod ścianą będzie leżał skarb.

uncharted4211

Szkocka półpensówka - wchodząc do krypty grobowej, skieruj się w prawo. Przez dłuższą chwilę będziesz szedł wąskim przejściem, a droga będzie prowadzić wyłącznie w jednym kierunku. Gdy wyjdziesz do większego pomieszczenia, skieruj się w drzwi na lewo. Po lewej stronie pod posążkiem leży znajdźka.

uncharted4212

Składany nóż - gdy huśtasz się na linie i zeskakujesz w trawę, skieruj się w lewo. Usłyszysz słowa żołnierzy z patrolu, a po lewej zobaczysz przejście w skale. Wejdź do środka, a Nate zapali latarkę. Teraz skieruj się przed siebie i skręć w lewo, a obok posągu znajdziesz skarb.

uncharted4213

Cynowe pudełko ze śpiewającym ptakiem - gdy huśtasz się na linie i zeskakujesz w trawę, skieruj się w lewo. Usłyszysz słowa żołnierzy z patrolu, wybij ich a następnie wejdź na skałę po lewej, skręć w prawo i wejdź na skałę porośniętą trawą. Teraz skieruj się na prawo i przeskocz na skałę po prawej i wejdź do jaskini. Po lewej stronie od wejścia znajdziesz skarb.

uncharted4214

Perskie nożyce krawieckie - zjedź po kamieniach, w końcowym momencie wykonując skok. Złap się klifu, na który się wespnij. Zeskocz po drugiej stronie. Stojąc na dole zaczep linkę o belkę i skocz na drugą stronę wąwozu. Wdrap się na skałę. Po belkach dostań się do schodów, które widzisz w oddali. Na prawo od schodów, a w zasadzie tuż pod nimi, jest przestrzeń, w którą wejdź. Gdy skręcisz w prawo znajdziesz skarb.

uncharted4215

Rzeźbiona butelka z orzecha - po tym jak wysadzisz za pomocą dynamitu dwie pary drzwi i przeniesiesz żółtą skrzynię pod ścianę, wespnij się po niej a wyjdziesz na skałę. Przed sobą zobaczysz górę, a w niej pieczarę. W środku znajdują się trzy skrzynie. Zniszcz je karabinem bądź dynamitem, wejdź do środka by podnieść skarb.

uncharted4295

Potrójny kałamarz z pieczęcią - gdy dojdziesz do etapu, w którym trzeba dwukrotnie zjeżdżać po żwirze, a w końcu dostaniesz się na wysoką kolumnę. Z niej skocz na ścianę z lewej strony, potem na belkę na wprost ciebie. Rozhuśtaj się i skocz przed siebie na półkę. Z niej opuść się z prawej strony i zeskocz z krawędzi do półki niżej, gdzie znajdziesz leżący na niej artefakt.

uncharted4296

Rzeźbiona czaszka z kości słoniowej - gdy staniesz u bram wejścia do katedry, to wejdź na mur na lewo od drzwi. Wskocz na mur i przez dziurę dostań się do środka. Po lewej stronie zobaczysz posąg a u jego stóp leży skarb.

uncharted4297

Tabakierka z żółwiej skorupy - po bardzo długim etapie wspinaczkowym, Sam podaje ci rękę i wciąga cię na górę. Idź na lewo i opuść się na krawędzi tak by zejść po skale i po wypustkach. Kieruj się w dół a potem po krawędzi idź skrajnie na prawo. Wdrap się na półkę pod tobą a na ziemi z prawej strony leży skarb.

uncharted4298

***

Rozdział 9: Ci, którzy zasłużą...

Cynowe pudełko - po obejrzeniu filmiku Nadine z Rafe rozmawiających o progresie w poszukiwaniu skarbu, przejdź po ścianie w prawo i zeskocz na posadzkę. Skieruj się w lewo do pomieszczenia i schyl się przeciskając się pod rzeźbami. Tuż za nimi leży artefakt.

uncharted4216

Szkocka laska - po zrzuceniu z góry skrzyni, zeskocz do Sama i wejdź na skrzynię i wespnij się na skałę. Skieruj się w lewo aż do zarwanego mostu. Spójrz na przeciwległą stronę przepaści - w oddali widzisz skrzynię, zahacz o nią linkę (L1). Skocz i wespnij się stając obok skrzyni. Odwróć się a zobaczysz furę szpargałów, tuż za nimi znajdziesz artefakt.

uncharted4217

Zegar z czaszką Memento Mori - po zrzuceniu z góry skrzyni, zeskocz do Sama i wejdź na skrzynię i wespnij się na skałę. Skieruj się w dół i dojdź do zarwanego mostu. Widzisz znajomą lokację. Obok mostka, z prawej strony, zobaczysz wgłębienia na ścianie. Zejdź po nich, a w szczelinie po prawo mieni się skarb.

uncharted4218

Karabin skałkowy z latarnią - rozpoczynając rozdział, zejdź po schodach znajdujących się na prawo od posągu stojącego przed tobą. Gdy zobaczysz most, zerknij na lewo. Ujrzysz półkę skalną - wejdź na nią i idź do jej końca aż do niewielkiej jaskini. Wewnątrz ujrzysz trupa, a obok niego leży artefakt.

uncharted4299

Osobliwy wisior - po rozwikłaniu zagadki z wiadrem i krzyżami, otwórz przejście z lewej strony. Przejdź przez drzwi i skręć ostro w lewo. Po chwili zobaczysz przejście w prawo, skorzystaj z niego i dojdź do przepaści. Na dole, na lewo zobaczysz belkę, owiń wokół niej linę i skocz. Na prawo znajduje się półka skalna. Doskocz do niej a znajdziesz na niej skarb.

uncharted42001

Miłosne pudełeczko - po tym jak zawiśniesz na linie - a chwilę po rozwikłaniu zagadki - i zeskoczysz w dół na półkę, skręć w lewo za kolumną. Opuść się na krawędzi i kieruj się w dół. Na jednym z kamieni na ścianie znajdziesz skarb.

uncharted42002

Następnie: Uncharted 4 - Skarby (znajdźki): rozdziały 10 - 13

Powrót do spisu treści: Uncharted 4 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

GTA Online - napad na kasyno Diamond Casino & Resort

Odblokowanie, przygotowania i przebieg napadu, korzyści.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami