Uncharted 4 - Rozdział 7: Zgaszone światła

Ucieczka z domu aukcyjnego Rossich.

Nate tuż po kradzieży krzyża, musi uciekać z domu aukcyjnego. Wymknięcie się po cichu szybko przemienia się w wielką bitwę. Uciekając po dachach, uważaj na patrolujących okolicę strażników. Niektórych lepiej obezwładnić, niż zastrzelić.

Skradanie po dachach

Uwaga: przez niemal całą misję musisz unikać wykrycia cię przez przeciwnika, więc nie wchodź w promień ich latarek.

Biegnij na wprost i schodami po prawo wbiegając na samą górę. Drogę ucieczki oświetlają reflektory. Dobiegnij drogą do końca i skręć w prawo. Przeskocz przez balustradę na daszek, z niego skocz na sąsiednią wieżę.

Uważaj, żeby nie zauważył cię strażnik. Zeskocz ciut niżej (○) i porusz się w lewo, aby uniknąć promienia latarki. Wskocz do wieży i schowaj się za murkiem. Gdy żaden żołnierz nie będzie na ciebie patrzył wybiegnij i schowaj się za murkiem na dachu. Stamtąd przedostań się do wieży z lewej strony. Będąc na niej, schowaj się pod strażnikiem stojącym na szczycie i zrzuć go (□).

Z wieży zeskocz na jej niższe piętro, przechodząc po cegłach na zewnątrz. Następnie przeskocz na daszek i wespnij się na kolejny tuż przed tobą. Wskocz do wnętrza wieży z lewej strony.

Będąc w środku spójrz przez jedno z okien. W oddali zobaczysz dom z balustradą. Musisz do niego doskoczyć i błyskawicznie przeskoczyć balustradę chowając się za nią. Po przeciwległej stronie budynku jest pomieszczenie z otwartymi oknami. Wyjdź przez nie na daszek.

uncharted4020
Skradaj się, uważając na przechadzających się strażników

Chowając się za murkiem, dostać się pod budynek z lewej strony i wskocz po oknach na balustradę. Po drodze jest komin, za którym możesz się schować. Po oknie dostań się na piętro budynku, przeskocz balustradę i kieruj się w lewo.

Wejdź w wysoką i gęstą trawę i okrąż dwóch przeciwników. Pojedynczo ich ogłuszaj (□). Zrób to błyskawicznie nim zaczną krzyczeć. Idź prosto do samego końca, omijając po lewej stronie studnie. Następnie skręć w prawo na schody.

Będąc na górze przed tobą reflektor oświeca ci drogę. Wskocz na murek i daszek a potem po ścianie z prawej strony dostaniesz się po balkonie i cegłach na dach budowli. Odwróć się w lewo i spójrz na salę balową (L3).

Teraz odwróć się w prawo i wejdź na murek. Z niego na okiennice z lewej strony i wskocz do środka przez jedyne otwarte okno.

Wtapianie się w tłum wewnątrz budynku

Po dostaniu się do środka, podejdź do drzwi i o twórz je (∆). W nich pojawi się przeciwniczka, którą poznałeś w poprzednim rozdziale. Stoczycie walkę na pięści, podczas której przez znaczną część walki, będziesz zgarniał solidny łomot. Używaj (□) do zadawania chybionych ataków a gdy wróg cię zakleszczy, użyj (∆).

W pewnym momencie włączy się scenka, gdy przyparty do ściany Nate powie, że ma krucyfiks w tylnej kieszeni. Wtedy musisz szybko wcisnąć (□) by wyrwać się z objęcia. Momentalnie zostaniesz wyrzucony przez okno, ledwo uchodząc z życiem.

Ponownie na zewnątrz

Po krótkiej bijatyce z Nadine, która wyrzuciła cię przez okno, wisisz na prętach poza budynkiem. Skocz na kolejne pręty przed tobą a następnie na okiennice. Z nich na daszek, idź nim na wprost i skręć w lewo za rogiem budynku. Odwróć się w prawo i przeskocz na dach - ten tuż obok wielkiego tarasu.

uncharted4021
Świecące lampy wskazują ci kierunek, w którym masz podążać

Potem ponownie skocz na budynek, z którego przed chwilą zeskoczyłeś, z tym wyjątkiem, że tym razem złapiesz się balkonu na niższym piętrze. Wejdź na balkon, skręć w prawo i na wprost siebie przeskocz przez balustradę łapiąc się w oddali wystającego pręta.

Skocz na wprost, złap się gzymsu. Przeciśnij się w lewo i złap się metalowego znaku, który pod twoim ciężarem się zarwie. Obejrzyj filmik, podczas którego Sam rzuci ci pistolet.

Wyceluj w przeciwników pod tobą, zabijając ich następnie skocz na lewo od znaku łapiąc wystających cegieł w ścianie a potem złap się pręta. Z niego skocz na taras. Skręć w lewo, zabierz broń z martwych oponentów i schowaj się za balustradą.

Preludium do wielkiej strzelaniny

Na budynkach po drugiej stronie wyjdzie dwóch żołnierzy, zastrzel ich celując z ukrycia a potem przeskocz balustradę z prawej strony lądując na dachu. Z niego dostań się na budynek, gdzie stał jeden z wrogów, podnieś amunicję, odwróć się w lewo i zeskocz na drugi z budynków. Schowaj się w wysokiej trawie i poczekaj na oponenta, następnie go obezwładnij (□).

Ale uważaj tuż za nim idzie drugi, jego już nie zdążysz obezwładnić, więc czym prędzej go zastrzel. Kolejnych trzech pojawi się na budynku z prawej strony - wyeliminuj ich szybkimi strzałami. Dostań się do budynku przez okno, w którym stał ostatni z wrogów.

Schowaj się po prawo przy wejściu. Stąd prowadź ostrzał, nadbiegnie w twoim kierunku kilku żołnierzy. Gdy ich zabijesz, dostań się na wprost do balustrady. Skocz z niej na dach poniżej. Wykonaj odległy skok na daszek i przeskocz balustradę.

uncharted4022
Przesuń tę skrzynię w kierunku pawia

Przed sobą zobaczysz figurkę z pawiem, idź w jej kierunku, miń ją i podejdź do skrzyni. Złap ją (∆) i popchnij w kierunku figurki pawia. Za chwilę ze schodów na wprost zejdzie dwóch wrogów. Schowaj się za skrzynią i jednego obezwładnij (□) a drugiego od razu zastrzel. Uważaj na dach z prawej strony, na nim znajdzie się bandzior, którego od razu musisz zabić.

Gdy oczyściłeś sobie drogę, wejdź na skrzynię a następnie na daszek nad figurką pawia. Z niego skocz na prawo na dach i dalej dojdź do liny i zjedź po niej (X).

Bitwa w sali balowej

Zjeżdżając po linie, ta po chwili zrywa się i rzuca Nate'a wprost przez okno do wnętrza sali balowej, w której odpiera ataki napastników twój brat. Pomóż mu, ale uważaj. To potężna strzelanina, musisz być w ciągłym ruchu i korzystać z licznych osłon, czy to za balustradami, czy stołami. Podnoś broń i amunicję z zabitych przeciwników. Na koniec skieruj się do drzwi z prawej strony, ale i za nimi napotkasz na solidny opór.

Druga faza bitwy rozegra się po przejściu przez drzwi, a konkretnie na wielkich schodach. Chowaj się za kolumnami i dokładnie mierz, eksterminując wrogów. Zwróć uwagę, że po lewej stronie znajdują się zakratowane wrota, po ich drugiej stronie widoczny jest przeciwnik, który będzie do ciebie strzelał. Podobnie jak z wrogiem usytuowanym skrajnie po prawo na balkonie.

W tym momencie mur przed tobą przebije samochód kierowany przez Sully'ego. Czym prędzej podbiegnij do niego i wsiądź do auta (∆). Nie tocz dalej walki z wrogami, ponieważ będą ciągle się odradzać.

Następnie: Uncharted 4 - Rozdział 8: Grób Henry'ego Avery'ego

Powrót do spisu treści: Uncharted 4 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami