Uncharted 4 - Prolog: początek gry

Bracia Drake uciekają łodzią ze skradzionym skarbem, przed goniącymi ich bandytami.

Bracia Drake po odnalezieniu skarbu, ścigani są przez bandytów, chcących odebrać im znalezisko. Przez ten kilkunastominutowy wstęp do gry, uciekamy łodzią przed wrogimi łajbami.

Ucieczka kutrem

Rozpoczynając grę, jesteśmy rzucanie od razu w wir akcji. Sterujemy łódką uciekając przed bandytami chcącymi zabrać nam odnaleziony przez nas skarb. Gdy Sam ostrzeliwuje napływających motorówkami napastników, my sterujemy Drakiem manewrującym motorówką.

Staraj się płynąć w kierunku wyspy, w miarę prosto. Gdy ujrzysz napływające, z którejś burty łódki, to bezceremonialnie je taranuj. W mig pozbędziesz się agresorów.

uncharted4001
Płynąc taranuj nadpływające z obu burt motorówki wroga

Jednak wkrótce to ty zostaniesz staranowany przez wielki kuter. Po uderzeniu, staraj się jak najdłużej omijać wystrzeliwany przez niego miny, płynąc zygzakiem. Niemniej gra jest tak oskryptowana, że w pewnym momencie jeden z pocisków i tak cię trafi.

Za burtą

Wylądujesz w pełnym morzu. Wynurz się (X) a zobaczysz przed sobą napływający kuter. Czym prędzej się zanurz (□). Po chwili ponownie musisz wypłynąć na powierzchnię (przytrzymaj X).

Gdy wypłyniesz, ujrzysz niedaleko siebie swój stateczek i nawołującego cię z oddali Sama. Dopłyń do niego, wejdź na łajbę (X). Gdy brat będzie naprawiał silnik, ty schowaj się za lewą burtą i prowadź ostrzał napływającego z lewej strony kutra (L2 celowanie, R2 strzał).

uncharted4002
Schowaj się za ścianką i strzelaj do bandytów

Gdy zabijesz pierwszych dwóch przeciwników, po krótkiej przerwie nadbiegną kolejni. Momentalnie ich wykończ, ponieważ strzelając wyrzutnią rakiet wyrządzą ci duże szkody.

Następnie wystrzelaj napastników, znajdujących się na dwóch łodziach motorowych. To koniec strzelaniny. Wstań i złap za stery swojej łodzi (wciśnij ∆), zgodnie z poleceniem Sama.

W stronę wyspy

Ponownie uciekamy łajbą ścigani przez motorówki wroga. Naszym celem jest dostanie się na wyspę znajdującą się tuż przed nami. Mknij na łeb na szyję (R2), omijając skały, które co chwila będą wyskakiwać przed dziobem statku. Jednakże bądź ostrożny. Nacierające wrogie motorówki, taranuj spychając na skały. W pewnym momencie napłynie na ciebie płonący kuter. Przed nim niestety nie możesz uciec. Po chwili obudzisz się w zupełnie innym miejscu i czasie.

Następnie: Uncharted 4 - Rozdział 1: Zew przygody

Powrót do spisu treści: Uncharted 4 - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik i opis przejścia

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami