Greenscreen - mod do GTA 5

Lokacja do wykorzystania przy fotografowaniu i filmowaniu gry.  

Greenscreen jest narzędziem, dzięki któremu przy produkcji filmów lub fotografowaniu obiektów, w łatwiejszy sposób wytniemy tło, pozostawiając jedynie obiekt zainteresowania. Dzięki zabiegowi będziemy mogli ustawić dowolne tło dla sfilmowanej akcji, lub zaprezentować na czystym tle nasz ulubiony samochód.

Mod dodający greenscreen tak naprawdę wprowadza lokację w North Yankton - czyli miejsce, w którym rozpoczynamy rozgrywkę w GTA 5 i do której później nie wracamy. Nieużywany skrawek terenu zostaje przeistoczony w latające zielone pudło. Brak dźwięków otoczenia, spowodowany okoliczna pustką, to kolejny atut moda przy filmowaniu i nagrywaniu dźwięków gry.

Lokacja, w której znajduje się greenscreen, nie jest jednak dostępna z poziomu normalnej gry. Aby dostać się do North Yankton, a potem do lokacji filmowania, potrzebować będziemy kilku narzędzi. Mod jest zatem przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników GTA 5. Pamiętajmy także, ze do obróbki fotografii lub wideo także będziemy potrzebowali specjalistycznego oprogramowania oraz umiejętności wycięcia tła - moda chromakey.

Spis treści

 1. Wersja moda
 2. Zawartość moda
 3. Czego potrzebujesz - wymagania
 4. Pliki i instalacja
 5. Informacje dodatkowe
 6. Autor
001

1. Wersja moda

BETA (stan na 09.05.2016)

2. Zawartość moda

 • Nowa lokacja w North Yankton.

3. Czego potrzebujesz

Do poprawnej instalacji i działania moda potrzebujesz:

 • Pełnej wersji gry Grand Theft Auto V na PC.
 • Menyoo.
 • OpenIV.

4. Pliki i instalacja

Pamiętaj, że instalowanie modów to ingerowanie w pliki gry. Często wprowadzamy nieodwracalne zmiany, które mogą popsuć nam grę. Wszelkie modyfikacje stosujemy na własną odpowiedzialność. Upewnij się przed instalowaniem moda, że utworzyłeś kopię zapasową plików i zapisów gry (save'ów) - gdyby coś poszło nie tak.

 1. Pobierz plik ze strony moda.
 2. Rozpakuj pobrany plik.
 3. Wykorzystując OpenIV podmień plik „Grand Theft Auto V\mods\x64c.rpf\levels\gta5\_prologue\plg_02.rpf\plg_02_mountain_01.ydr” z plikiem o tej samej nazwie z wypakowanego folderu „x64c.rpf”.
 4. Wypakowany folder „menyooStuffprzenieś do katalogu gry.
 5. Koniec. Mod został zainstalowany poprawnie.

5. Informacje dodatkowe

Aby dostać się do nowo-dodanej lokacji należy:

 1. Przenieś się do North Yankton za pomocą menu teleportu Menyoo.
 2. Kiedy jesteś już na miejscu, otwórz menu Menyoo -> Object Spooner -> Manage Saved Files -> a następnie wybierz jedną ze scen studia greenscreen.
 3. Kliknij na „Load Placements”.

6. Autor

MrGTAmodsgerman
Strona moda.

Powrót do spisu treści: Mody do GTA 5 - kompletna baza aktualnych modyfikacji

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami