Tryb Survival do Fallout 4 debiutuje na konsolach

Wymagająca rozgrywka.

Bethesda udostępniła tryb Survival do Fallout 4 w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Zawartość pojawiła się w ramach aktualizacji 1.5.

1

Tryb Survival od jakiegoś czasu jest już dostępny na PC. Moduł czyni rozgrywkę bardziej realistyczną i wymagającą. Możliwość zapisu gry jest dostępna wyłącznie podczas snu.

Wyłączona została opcja szybkiej podróży, co zmusza do pieszych wędrówek. Amunicja posiada teraz wagę, różniącą się w zależności od kalibru.

Zarówno nasza postać, jak i wrogowie zadają większe obrażenia. Ci ostatni nie pojawiają się na kompasie.

Bohater automatycznie otrzyma perk Adrenalina, podnoszący obrażenia. Aby jednak zwiększyć rangę umiejętności, będziemy musieli zabić określoną liczbę wrogów. Tymczasem sen zmniejszy poziom tego talentu.

Pojawi się także wskaźnik „samopoczucia” bohatera, wymagający dbania o nawodnienie, wypoczynek i pełny brzuch. Jeśli o czymś zapomnimy, zmniejszą się cechy, a także odporności i zmęczenie - obniżające liczbę punktów akcji.

Jedzenie surowego mięsa czy picie brudnej wody, obrażenia od ghouli i insektów, a także korzystanie z narkotyków może wywołać choroby, które wyeliminujemy stworzonymi lub kupionymi antybiotykami.

Kończyny nie będą się już automatycznie leczyć. Gracz musi zastosować Stimpak. Duże obciążenie zmniejszy statystyki postaci, a ostatecznie zada obrażenia nogom.

Aktualizacja 1.5 poprawia też szereg znanych błędów oraz przygotowuje grę do premiery dodatku Far Harbor, który ukaże się 19 maja.

Pełna lista zmian znajduje się na oficjalnym forum Bethesdy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami