Overwatch - Poradnik, Solucja

Opis bohaterów i zdolności, wskazówki i strategie.

Overwatch to nowa produkcja słynnego studia Blizzard, zupełnie niezwiązana z innymi markami kalifornijskiego giganta. To także pierwsza strzelanka FPS w historii firmy, która ostatecznie ujrzała światło dzienne. Gra nastawiona jest na sieciowe pojedynki dwóch drużyn.

Twórcy nie przygotowali tradycyjnej kampanii fabularnej, dlatego w naszym poradniku nie znajdziecie tym razem kompletnego opisu przejścia. Overwatch jest jednak na tyle rozbudowany, że warto zapoznać się z najważniejszymi poradami i wskazówkami.

W niniejszej publikacji opisujemy wszystkich dwudziestu jeden bohaterów, ich umiejętności, najlepsze sposoby wykorzystania talentów postaci i efekty działania ich broni, a także dostępne w grze tryby rozgrywki. Poradnik jest na bieżąco rozbudowywany i aktualizowany, dlatego zachęcamy do zapisania strony w ulubionych.

Życzymy miłej zabawy!

Na start

Zaczynamy od podstaw - poznasz tutaj interfejs i ikony na ekranie, a także postacie, które warto wybrać na początku. Opowiemy też o poziomach i nagrodach.

Bohaterowie

W tej sekcji znajdziesz szczegółowy i kompletny opis wszystkich ofensywnych i defensywnych bohaterów Overwatch, a także wskazówki i porady związane z rozgrywką daną postacią.

Bohaterowie: Atak (ofensywni)

Bohaterowie: Obrona (defensywa)

Bohaterowie: Tank (przyjmowanie obrażeń)

Bohaterowie: Wsparcie (leczenie i ochrona)

Fabuła i porady ogólne

Chociaż gra nie oferuje tradycyjnych trybów dla jednego gracza, Blizzard przygotował solidne i rozbudowane tło fabularne. Tytułowe Overwatch to organizacja zrzeszająca bohaterów powołana w obliczu globalnego kryzysu, podczas którego - trzydzieści lat przed wydarzeniami z gry - roboty obróciły się przeciwko ludzkości.

Po kryzysie Overwatch pomagało utrzymywać pokój na świecie, ale z kolejnymi latami sytuacja wewnątrz organizacji zaczęła się pogarszać. Zaczęto mówić o buncie, korupcji. Opinia publiczna także zwróciła się przeciwko agencji, a jej los przypieczętował tajemniczy wybuch w szwajcarskiej siedzibie. Overwatch zostało rozwiązane.

W czasach „współczesnych”, kiedy rozgrywa się akcja gry, bierzemy udział w pojedynkach na różnych mapach. W lokacjach tych możemy znaleźć luźne sugestie dotyczące bieżących wydarzeń na świecie. Historia jest rozszerzana poprzez filmy i komiksy.

Głównym motywem fabularnym jest seria incydentów na całym świecie, między innymi ataków terrorystycznych. Gdy skala i częstotliwość tych wydarzeń narasta, jeden z członków Overwatch - Winston - postanawia z własnej inicjatywy reaktywować działalność organizacji.

Poniższy zestaw wskazówek pomoże wam postawić pierwsze kroki w kolorowym świecie Overwatch - i nie zginąć zbyt szybko!

Przetestuj bohaterów

Po zainstalowaniu gry radzimy nie rozpoczynać od razu rozgrywki sieciowej. Skorzystaj z dostępnego samouczka, który dobrze wyjaśnia podstawy gry. Później najlepiej zajrzeć do Obszaru treningowego - tutaj możesz do woli i bez przeszkód testować wszystkich herosów i ich umiejętności na robotach, które nie zwracają na ciebie uwagi.

Znajomość bohaterów jest niezwykle ważna. Dzięki takiej wiedzy będziesz umiał zareagować odpowiednio na obecność konkretnych przeciwników i ich zdolności.

Zmieniaj postać w trakcie meczu

Jedną z najważniejszych cech Overwatch jest fakt, że - w przeciwieństwie do konkurencyjnych produkcji - bohaterów możemy zmieniać do woli w trakcie meczu. To bardzo istotny element gry, pozwalający dostosować się w każdej chwili do kompozycji drużyny przeciwnej.

Spędzając z grą kilka godzin poznasz słabe i silne strony bohaterów. Dowiesz się na przykład, że dobrą kontrą na Trupią Wdowę z karabinem snajperskim jest Fara, która może do niej podlecieć i poczęstować paroma rakietami.

Pamiętaj też, że drużyna jest ważniejsza niż jednostka. Staraj się patrzeć na potrzeby zespołu i na tej podstawie wybierać herosa.

Używaj komunikacji głosowej

Niby rzecz oczywista, ale często ignorowana. Blizzard zdaje sobie z tego sprawę, dlatego przygotował system czatu głosowego w grze - by można było przekazywać proste wiadomości grając z nieznajomymi. Poinformowanie o pozycji wroga lub o planie szarży zachęci towarzyszy do kooperacji.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami