Ubisoft wprowadza nowe kary dla nieuczciwych graczy w The Division

Twórcy idą na wojnę z oszustami.

Najwyraźniej Ubisoft postanowił rozprawić się z oszustami w sieciowej strzelance The Divisioin. Firma zaimplementowała dodatkowe metody łapania nieuczciwych graczy i wprowadziła nowe kary.

01

Od pewnego czasu społeczność gry boryka się ze sporymi problemami. Coraz więcej osób wykorzystuje pojawiające się błędy, aby zdobyć przewagę nad rywalami.

Niektórzy używają też różnorodnych zewnętrznych programów - pokroju dostępnego powszechnie The Division Cheat Compilation - aby zmodyfikować parametry własnej postaci.

Oczywiście nie podoba się to normalnym graczom, którzy wyrażają swój sprzeciw na oficjalnym forum strzelanki, domagając się od Ubisoftu działań.

Wygląda na to, że się doczekali. We wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie gry autorzy tytułu ujawnili plany dotyczące walki z oszustami.

Deweloperzy zaimplementowali system wykrywania osób korzystających z nieautoryzowanego oprogramowania.

Użytkownicy złapani na gorącym uczynku zostaną ukarani. Za pierwszym razem konto delikwenta ulegnie zawieszeniu na czternaście dni (dotychczas: na trzy), zaś za drugim blokada nałożona zostanie na stałe.

Twórcy podkreślają, że w ciągu kilku dni od wprowadzenia nowego mechanizmu, schwytano większą liczbę oszustów niż w całym okresie po premierze produkcji.

Nieco inaczej wygląda kwestia osób wykorzystujących błędy. Autorzy zamierzają sporządzić listę wykrytych usterek, które mogłyby dać przewagę nad innymi graczami.

Ci, którzy będą używać bugów nagminnie, zostaną ukarani. Przewidziano różne sankcje, w tym reset postaci oraz tymczasowe i stałe blokady konta.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami