Zapowiedziano psychologiczny thriller od twórcy Destiny - Asemblance

Symulator wspomnień.

Mało znane studio Nilo zapowiedziało swój pierwszy projekt, tworzony na PC i PlayStation 4. Asemblance to psychologiczny thriller obserwowany z perspektywy pierwszej osoby.

1

W grze wcielamy się w postać uwięzioną w eksperymentalnej maszynie, potrafiącej symulować wspomnienia. Jedynym sposobem na ucieczkę jest odtwarzanie wizji innych osób i przełamanie schematu.

Twórcy wyjaśniają, że inspirowali się takimi filmami, jak „Strefa mroku”, „Z Archiwum X” czy „Czarne lustro”. Fabuła nie zawsze będzie zatem logiczna. Gracze zastanowią się, co tak naprawdę jest rzeczywistością.

Wśród gier wzorcem było natomiast P.T. oraz The Stanley Parable, czyli tytuły, które również nie przedstawiały jednoznacznej i zawsze logicznej fabuły.

Asemblance będzie częścią większej serii, o której obecnie nie wiadomo zbyt wiele. Deweloperzy skończyli już główne prace nad grą i skupiają się na ostatnich szlifach.

Tytuł zadebiutuje w przyszłym miesiącu. Dokładna data premiery nie jest znana.

Nilo to studio powstałe w ubiegłym roku. Założycielem jest Niles Sankey, który wcześniej przez dziesięć lat pracował jako projektant w Bungie przy takich grach, jak Halo czy Destiny.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami