Dynamiczna głębia ostrości - mod do Fallout 4

Mod dynamicznie zmieniający ostrość obrazu w oddali.  

Dynavision, mając swoje korzenie zarówno w poprzednich częściach Fallouta jak i w Skyrimie, jest jedną z najciekawszych modyfikacji zmieniających wygląd klimat gry. Za pomocą dynamicznej zmiany głębi ostrości, mod sprawi że gra nabierze bardziej filmowego charakteru, a za sprawą łatwo dostępnych ustawień moda, zmienimy wartości na takie jakie nam odpowiadają.

Po wgraniu moda, w naszym ekwipunku pojawi się holotaśma, za pomocą której zmienimy wartości nowych efektów. Przyjrzyjmy się jednak możliwościom moda, który jest w stanie wprowadzić zmiany w rozmyciu statycznym i dynamicznym. Są to podstawowe wartości oznaczające rozmycie horyzontu, obiektów oddalonych oraz zmiana obrazu wywołana ruchem bohatera.

Dostępne ustawienia pozwalają nam także zmienić prędkość dynamicznego rozmycia obrazu, oraz warunkować w jakich sytuacjach, jak ma się zachowywać głębia ostrości. Może być zwiększona w trakcie walki, nadając efekt skupiania koncentracji na przeciwniku, zmniejszona przy bieganiu lub całkowicie wyłączona kiedy jesteśmy w pomieszczeniach. Oczywiście wszystkie ustawienia możemy zmienić według natężenia, a efekt dopasujemy do własnego gustu.

Jak działa mod?

Dynamiczna głębia ostrości to sposób w jaki rozmywają się obiekty na których nie koncentrujemy wzroku. W przypadku Fallouta - celownika. Narzędzia w ekwipunku gracza pozwolą na zmianę prędkości rozmywania się obrazu oraz natężenia efektu. Nowe ustawienia nie powinny wpłynąć znacząco na płynność rozgrywki.

Jak zainstalować moda?

Prosta instalacja wymaga jedynie posłużenia się programem do zarządzania modami - Nexus Mod Manager. Wybierając zakładkę „FILES” na stronie moda klikamy na „DOWNLOAD WITH MANAGER” i aktywujemy mod w menadżerze.

Po zainstalowaniu moda, w ekwipunku postaci gracza, pojawi się nowy przedmiot służący zmianom ustawień efektów oraz prędkości dynamicznej głębi ostrości.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Ładniejsze zwierzęta - mod do Fallout 4

Kolejny mod zmieni tekstury, w które ubrane zostały modele niektórych zwierząt. Od teraz będziemy mogli cieszyć oko ładniejszą fauną pustkowi, zamiast szkaradnymi potworkami, które nosi post-nuklearna ziemia.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami