Zręcznościowe Song of the Deep debiutuje 12 lipca

Nowy program wydawniczy.

Zręcznościowa, podwodna produkcja Song of the Deep od studia Insomniac - twórców Ratchet & Clank - zadebiutuje już 12 lipca tego roku.

1

To także pierwsza pozycja publikowana w ramach nowej inicjatywy wydawniczej sieci GameStop - GameTrust. Wersje pudełkowe pozostaną więc dostępne tylko w tych sklepach.

Platformy docelowe dla Song of the Deep to PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Twórcy jako gatunek podają „metroidvania”, łączący konwencję platformówki z większą swobodą eksploracji, często wprowadzając także mechanikę znaną z tytułów RPG i możliwość używania przedmiotów.

W Song of the Deep zajmiemy się badaniem głębi oceanu. Główna bohaterka - Merryn - wyrusza na poszukiwania swojego ojca, rybaka. Ten nie wrócił z ostatniego połowu. Nasza postać buduje miniaturową łódź podwodną i rusza do akcji.

W toku przygody zbadamy zapomniane ruiny i usprawnimy naszą jednostkę, umożliwiając zejście na większą głębokość. Przeszkodą będzie ukształtowanie terenu, ale także podwodne potwory.

Inne studia w programie wydawniczym GameStopu to między innymi Ready at Dawn (The Order: 1886), Frozenbyte (Trine, Shadwen) czy Tequila Works (Deadlight, Rime).

Nie jest obecnie jasne, co dokładnie oznacza przystąpienie do GameTrust, lecz sieć sklepów zapewnia, że w żaden sposób nie będzie wpływać na warstwę kreatywną wydawanych projektów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami