Spojrzenie na tryb obserwatora VR w Dota 2

Wirtualne oglądanie.

Wczorajsza premiera HTC Vive była okazją do zaprezentowania korzyści, jakie czekają w rzeczywistości wirtualnej na fanów sieciowej gry Dota 2.

dota2

Mowa o specjalnym trybie obserwatora, przeznaczonym do oglądania meczów profesjonalnych graczy. Opcja nie jest jeszcze dostępna, ale Valve pokazało w krótkim teaserze, jak wyglądać będzie specjalny „pokój” widza.

Główną część ekranu zajmuje więc sama transmisja rozgrywki, z komentatorami. Spojrzenie w lewo lub w prawo jest już jednak nieco ciekawsze, ponieważ pozwala podejrzeć wszystkie biorące udział w zmaganiach postacie, ich wyposażenie czy aktywne i ładujące się umiejętności.

W centrum „pokoju” jest też stół z mapą. Można „fizycznie” zajrzeć pomiędzy alejki i śledzić potyczki, lub też nieco się cofnąć i sprawdzić aktualne statystyki oraz wykresy poczynań poszczególnych zawodników.

Nie jest obecnie jasne, kiedy nowy tryb obserwatora może zostać oficjalnie opublikowany dla posiadaczy zestawów rzeczywistości wirtualnej HTC Vive, wycenionych na skromne 900 euro.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami