Gears of War 4 - premiera 11 października

Tylko na Xbox One.

Przedstawiciele Microsoftu ujawnili konkretną datę premiery Gears of War 4. Strzelanka ukaże się 11 października na konsoli Xbox One.

01

Wciąż nie wiadomo czy gra kiedykolwiek pojawi się na PC. Nie jest to jednak wykluczone - niedawno twórcy tytułu stwierdzili, że jest to możliwe.

Produkcja zapoczątkuje całkiem nową trylogię osadzoną w świecie wykreowanym przez studio Epic Games.

Akcja toczyć się ma 25 lat po wydarzeniach z Gears of War 3, a gracze wcielą się w JD Feniksa - syna Marcusa Feniksa, protagonisty poprzednich części serii.

Będzie też można pokierować dwójką innych postaci - kobietą Kaitz Diaz oraz byłym żołnierzem formacji COG, Delmontem „Delem” Walkerem.

Jeszcze w tym miesiącu pojawi się możliwość sprawdzenia sieciowego modułu gry. 18 kwietnia rozpocznie się beta trybu wieloosobowego, do której początkowo dopuszczeni zostaną jedynie posiadacze Gears of War: Ultimate Edition (także w wydaniu PC).

Natomiast tydzień później - 25 kwietnia - do zabawy dołączą wszyscy chętni subskrybenci usługi Xbox Live Gold. Testy zakończą się 1 maja.

W rozmowie z magazynem Game Informer szef pracującego nad produkcją studia The Coalition, Red Fergusson, podkreślił, że planowana beta będzie miała charakter techniczny, a nie marketingowy.

- W to, w co będziecie mieli okazję zagrać, jest tak naprawdę wersją alfa trybu multiplayer - wyjaśnia.

W tym samym wywiadzie ujawnił, że we wszystkich trybach rozgrywki dostępna będzie opcja zabawy na podzielonym ekranie. Funkcja pojawi się przy tym nie tylko w wariantach sieciowych, ale i kampanii fabularnej.

Korzystanie ze split-screena w multiplayerze wiązać ma się jednak z pewnymi ograniczeniami - obraz wyświetlany będzie nie w standardowych 60, a 30 klatkach na sekundę.

Fergusson zaznaczył, że możliwość gry w kooperacji na podzielonym ekranie jest znakiem rozpoznawczym serii Gears of War i twórcy nie mogli z niej zrezygnować.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami