Far Cry Primal otrzyma tryb Survival

Sporo zmian utrudniających rozgrywkę.

Już 12 kwietnia posiadacze Far Cry Primal na PC, PlayStation 4 i Xbox One pobiorą nową aktualizację gry, wprowadzającą szereg mniejszych zmian oraz sporą nowość - tryb rozgrywki Survival.

1

Jedną z możliwości będzie opcja włączenia „permanentnej” śmierci. Jeśli nasza postać zginie, będziemy musieli rozpocząć kampanię od początku. Pewną wariacją jest dostęp do dodatkowego życia, odnawiającego się na określonych etapach przygody, by nie było zbyt brutalnie.

Survival doda także sporo innych elementów utrudniających zabawę, w tym wskaźnik wytrzymałości bohatera. Po wyczerpaniu staminy Takkar będzie wolniejszy i słabszy, regenerując siły podczas snu.

Mini-mapa będzie domyślnie wyłączona, a podczas eksploracji odkryjemy mniejszy wycinek otoczenia. Co więcej, na innych ludzi i zwierzęta natkniemy się rzadziej, co utrudni polowanie. Opcja szybkiej podróży nadal będzie dostępna, ale korzystanie z niej zmniejszy zasoby pożywienia i wytrzymałości.

Sowa nie będzie już mogła atakować z powietrza, tworzenie amunicji zajmie kilka sekund, zimno zada większe obrażenia, ale za to specjalny „wzrok łowcy” włączymy na dłużej.

Oswojone bestie będą stawały się coraz słabsze z upływem czasu, a te najpotężniejsze - jak tygrys szablozębny i niedźwiedź - nie będą zbyt chętne do współpracy. Co ważniejsze, zabici towarzysze nie wrócą do życia, co będzie specjalnie dotkliwe w przypadku legendarnych stworzeń.

Warto dodać, że permanentną śmierć włączymy także przy dowolnym innym poziomie trudności, nie tylko w Survival.

Zaplanowana na 12 kwietnia aktualizacja wprowadzi także tekstury w rozdzielczości 4K, wyłącznie na PC.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami