Tryb Survival do Fallout 4 już dostępny na PC w wersji beta

Większe obrażenia, brak szybkiej podróży i inne zmiany w rozgrywce.

Deweloperzy z Bethesdy udostępnili na Steamie wczesną wersję trybu Survival w Fallout 4. Betę może pobrać każdy posiadacz pełnej wersji gry.

adasd
Trzeba będzie bardziej dbać o pieska

Jak wskazuje nazwa, nowy tryb znacznie zmieni zasady rozgrywki, czyniąc przygodę bardziej realistyczną i wymagającą. Gracze będą musieli zadbać o różne potrzeby bohatera. Szczegóły ujawniono już jakiś czas temu.

Opcja szybkiej podróży nie będzie dostępna, co zmusi do pieszych wycieczek. Jedyny sposób zapisania stanu gry to sen, a wszyscy - nasza postać i wrogowie - będą zadawać większe obrażenia.

Naboje otrzymają wagę, w zależności od kalibru - najcięższe będą rdzenie do pancerza wspomaganego oraz mini-bomby atomowe. Wrogowie nie będą pojawiać się na kompasie, a znacznik wskazujący dystans do celu pojawi się znacznie później.

Postać automatycznie otrzyma perk Adrenalina, podnoszący obrażenia. Aby jednak zwiększyć rangę umiejętności, będziemy musieli zabić określoną liczbę wrogów. Tymczasem sen zmniejszy poziom tego talentu.

Pojawi się także wskaźnik „samopoczucia” bohatera, wymagający dbania o nawodnienie, wypoczynek i pełny brzuch. Jeśli o czymś zapomnimy, zmniejszą się cechy, a także odporności i zmęczenie - obniżające liczbę punktów akcji.

Jedzenie surowego mięsa czy picie brudnej wody, obrażenia od ghouli i insektów, a także korzystanie z narkotyków może wywołać choroby, które wyeliminujemy stworzonymi lub kupionymi antybiotykami.

Kończyny nie będą już automatycznie leczyły się po walce i konieczne będzie zastosowanie Stimpaka. Zbyt duże obciążenie postaci zmniejszy Wytrzymałość i Zręczność, ale także zada obrażenia nogom postaci.

Pełną listę nowości można znaleźć na oficjalnej stronie Bethesdy.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami