Gra Elex od twórców Risen ukaże się dopiero w przyszłym roku

Nordic Games ujawnia plany.

Szwedzka firma Nordic Games ujawniła swoje plany wydawnicze na nachodzące miesiące, precyzując także informacje na temat gry Elex od twórców serii Risen.

1
Elex

Pierwotnie zakładano, że produkcja Piranha Bytes zadebiutuje na przełomie tego i przeszłego roku. Teraz wyjaśniono, że będzie to jednak 2017 rok.

W planach Nordic Games wyróżniono cztery największe hity na najbliższe miesiące, czyli The Guild 3 i SpellForce 3 oraz przyszłoroczne - Battle Chasers: Nightwar i właśnie Elex.

W tym roku zadebiutują te dwa pierwsze. The Guild 3 to kolejna odsłona serii ekonomicznych strategii, w których kontrolujemy średniowieczny ród, starając się zbudować handlowe imperium.

Cykl powraca po dłuższej przerwie, ponieważ ostatnia „pełnoprawna” część debiutowała w 2006 roku. Twórcy zadbają oczywiście o współczesną oprawę, ale szykują także zadania fabularne i tryb sieciowy dla maksymalnie 16 osób.

SpellForce 3 to także swego rodzaju powrót - los serii gier strategicznych z elementami RPG był zagrożony, po tym jak EA zamknęło Phenomic, odpowiedzialne za poprzednie odsłony.

Akcję obserwujemy z góry, tworząc własnego bohatera. Walczymy nie tylko „własnoręcznie”, ale i z pomocą budowanych armii. Kampania fabularna ma wystarczyć na ponad 30 godzin.

Zobacz: Elex - Poradnik, Solucja

Elex rozgrywa się w nowym, „postapokaliptycznym uniwersum science-fiction”, łączącym plecaki odrzutowe, miecze i karabiny plazmowe, co twórcy określają jako science-fantasy.

Jako bohater (tym razem obdarzony imieniem) zwiedzimy świat Magalan. Planeta w przeszłości była domem dla zaawansowanej cywilizacji, ale krainę spustoszyło uderzenie meteorytu.

Listę czterech hitów zamyka Battle Chasers: Nightwar, bazujące na komiksie o tej samej nazwie oraz czerpiące inspiracje z turowych, japońskich klasyków gatunku RPG.

W planach wysoki poziom trudności, losowo generowane podziemia i rozbudowana fabuła. Prace prowadzi Joe Madureira, jeden z głównych projektantów Darksiders.

Na 2016 rok Nordic Cames planuje też kilka konwersji: przygodowe The Book of Unwritten Tales 2 (na iOS, Androida i Wii U), turowe Battle Worlds: Kronos (PlayStation 4, Xbox One) oraz wyścigowe MX vs. ATV Supercross Encore (Xbox One).

2
Battle Chasers: Nightwar

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami