American Truck Simulator - mody do gry

Zbiór modów do American Truck Simulatora. Mapy, ciężarówki, wnętrza i wiele innych.

Wydawać by się mogło, że mody do symulatora jazdy ciężarówką obejmą jedynie nowe skórki przyczep lub obrazki do naniesienia na ciągnik. Scena moderska American Truck Simulatora ma jednak spore doświadczenie, a możliwości zmian wprowadzonych w grze sięgają dużo głębiej.

Na poniższej liście odnajdziemy oczywiście wspomniane skórki. Są jednak tylko ułamkiem tego co zaprezentowali nam twórcy modyfikacji. Nowe warunki pogodowe, bogate w detale modele pojazdów i wnętrz kabin, całkowicie nowe trasy, elementy infrastruktury świata, który będziemy przemierzać, czy całe radiostacje przygrywające nam przez drogę, to przykłady świetnej pracy, którą wykonali autorzy społeczności kierowców symulatora ciężarówki.

Poniższa lista modów jest wciąż aktualizowana. Z czasem pojawiać się będą nowe i - miejmy nadzieję - bardziej skomplikowane mody. Do tego czasu załóżmy czapkę, zaczeszmy wąs i wyruszmy w podróż przez Stany Zjednoczone za kierownicą wielkich ciężarówek.

Ciężarówki

Dostępni z premierą gry producenci ciężarówek - Kenworth i Peterbild, w sprzedaży mieli dwie ciężarówki. Z czasem ofertę jednej z firm uzupełniono o kolejny ciągnik, a plotki dotyczące wprowadzenia następnego producenta, zwiększyły apetyty graczy. Nie powinno też dziwić, że łatwe przenoszenie modeli ciężarówek z europejskiego poprzednika, wymusi istnienie mnogości modów dodających nowe pojazdy do gry.

Zatrzęsienie nowych dla American Truck Simulator maszyn, to efekt prężnie działającej społeczności moderów, mających w swoich zasobach niezliczone modele, które tylko czekały na umieszczenie w najnowszej części gry.

001

Peterbilt 387 - mod do American Truck Simulator
Model ciężarówki ze stajni Peterbild o numerze 387, przeniesiony z poprzedniej części gry i dostosowany do działania z American Truck Simulator.

002

Volvo VNL - mod do American Truck Simulator
Volvo VNL - ciężarówka jednego z popularnych wśród graczy producentów europejskiej wersji gry. Mod to całkiem nowe wnętrze ciężarówki, dźwięki i akcesoria do tuningu ciągnika.

003

Argosy Revorked - mod do American Truck Simulator
Argosy Revorked to ciężarówka dostępna u dilera Peterbild. Paczka zawiera wiele poprawek względem poprzedniej wersji. Model pojazdu jest dokładniejszy co wpływa pozytywnie na odbiór nowego ciągnika.

004

Freightliner Century - mod do American Truck Simulator
Kolejny, pochodzący z European Truck Simulator, zaimportowany ciągnik - Freightliner Century dostępny u dilera Peterbild. Nowoczesny wygląd i możliwości modyfikacji z pewnością przypadną nam do gustu.

005

Kenworth T800 - mod do American Truck Simulator
Uzupełnienie dla stajni Kenworth, czyli model T800 to pozycja obowiązkowa dla fanów producenta. Całkiem nowe wnętrze, akcesoria, dźwięki, koła i możliwości zmian wyglądu.

006

Kenworth T600 Day Cab - mod do American Truck Simulator
T600 Day Cab to ciągnik znanego producenta Kenworth. Zawiera wnętrze, koła, dźwięki czy nawet nowy GPS. Ciężarówka zdecydowanie uzupełni wybór ulubionych ciągników, lub ubarwi flotę naszej firmy przewozowej.

Mapy

American Truck Simulator w momencie premiery zaoferowało graczom dostęp do kilku miast położonych w słonecznej Kalifornii. Wraz z pierwszymi aktualizacjami dołączony został stan Nevada wraz z przepastnymi pustyniami. Mimo podwojeniu powierzchni mapy przez twórców, pragnienie graczy nie zostało zaspokojone, a młodszy brat nie mógł jeszcze mierzyć się ze swoim europejskim odpowiednikiem.

Z powodu początkowego istnienia tylko dwóch terytoriów, powstało wiele modów dodających nowe lokacje, trasy czy nawet całe stany. Niektóre uzupełniają istniejące lokacje o nowe firmy, stacje benzynowe lub postoje. Inne zaś dają nam dostęp do najmniej przewidywalnych miejsc jak chociażby Hawaje, na które dostaniemy się statkiem. Za pomocą modów odwiedzimy także górzyste tereny i wybierzemy się w wielodniową podróż na wschodnie wybrzeże.

007

Mapa MHAPro - mod do American Truck Simulator
Wiele nowych firm, przemodelowanie istniejących miast i dróg oraz dodane wiele elementów infrastruktury. Nowe stacje benzynowe, postoje i zmodyfikowane trasy. Mod poprawia także wiele błędów pojawiających się w grze.

008

Nowe miasta Nevady i Kalifornii - mod do American Truck Simulator
Znaczniki określające miasta i miasteczka, które nie doczekały się własnych oznaczeń w oryginalnej wersji gry. po wgraniu paczki zidentyfikujemy miejsca które nie zostały naniesione na mapę.

009

Północna Nevada - mod do American Truck Simulator
Możliwość odwiedzenia północnych partii stanu Nevada. Górzyste tereny, wąwozy i jeszcze bardziej dzikie otoczenie, to widoki które będą nam towarzyszyły przy przemierzaniu nowych terenów swoją ciężarówką.

010

Hawaje - mod do American Truck Simulator
Dostęp do całkowicie nowych terenów, które nawet nie leżą na kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Hawaje to nie tylko tropikalne wysepki, ale duże wymodelowane miasta z dostępnymi zleceniami i transportem portowym.

011

Od wybrzeża do wybrzeża - mod do American Truck Simulator
Dalekie wyprawy są uwielbiane przez kierowców wirtualnych ciężarówek. Od teraz mamy możliwość przejechania, dwiema różnymi trasami przez całe stany, wykonamy wiele drogich zleceń wymagających od nas kilkudniowych przejazdów.

021

Alaska i trasy offroadowe - mod do American Truck Simulator
Długa droga w stronę mroźnej alaski to samotna podróż przez nużące lasy. Warto jednak pokonać trasę dla wyzwania jakie oferują zasypane śniegiem miejscowości i zamrożone rzeki. Mod dodaje także pustynne, ziejące nicością lokacje pustyni Nevada, gdzie przetestujemy swoje umiejętności w skrajnie odwrotnych warunkach.

Różne

Na poniższej liście znajdziemy mody, które nie pasowały do innych kategorii. Nie są mapami ani dodatkowymi ciężarówkami, niemniej jednak zasługują na równe traktowanie, a może nawet na większe zainteresowanie. Niektóre modyfikacje wpływają na sposób w jaki rozgrywać będziemy dostawy po przestronnych drogach ameryki północnej.

Znajdziemy tu nowe możliwości sterowania kamerą czy sposób na wyłączenie policji i obrażeń związanych z wypadkami. Unikniemy mandatów i będziemy mogli poruszać się po kabinie ciągnika.

012

Swobodna kamera - mod do American Truck Simulator
Większa swoboda w poruszaniu się po kabinie ciągnika w American Truck Simulator. Teraz możmy przenieść się na tylną kanapę, czy nawet na fotel pasażera.

013

Swobodna kamera dla Argosy Revorked - mod do American Truck Simulator
Odpowiednik moda dodającego swobodną kamerę do poruszania się po, dodanej przez inny mod, ciężarówce Argosy Freightliner.

014

Brak policji i obrażeń - mod do American Truck Simulator
Nie dostaniesz mandatu, jeśli nie ma ci go kto wystawić. Mod usuwa policję i wymiar sprawiedliwości w ogóle. Możemy spokojnie przekraczać dozwoloną prędkość, przejeżdżać przez czerwone i rozbijać pojazdy, zwłaszcza że drugą właściwością moda są zniesione obrażenia ciężarówki i towaru.

015

Łagodna zima - mod do American Truck Simulator
Mod za pomocą którego zmienimy warunki pogodowe panujące w Stanach. Stalowe chmury, chłodne barwy i o wiele mocniejszy i bardziej przeszkadzający deszcz, to suma zmian wprowadzonych tym modem.

016

Ciemniejsze noce - mod do American Truck Simulator
Mod zmieniający nocny nieboskłon na czarny. Niebo nie będzie już rozświetlone błękitem nad linią horyzontu. Wprowadzone zmiany to także dostrojenie oświetlenia oraz głębi ostrości.

017

Skiny anime dla ciężarówki Argosy Revorked - mod do American Truck Simulator
Mod działający z ciężarówką Argosy Revorked, w którym możemy zdecydować się na instalację skórek prezentujących postaci z japońskich kreskówek Anime.

018

Przyczepa z czołgami T-90A - mod do American Truck Simulator
Kto nie lubi czołgów? Teraz możemy wziąć udział w dostawach związanych z transportem maszyn wojennych. W tym przypadku rosyjskich czołgów T-90A. Przewożone jako cenny ładunek, z pewnością uzupełnią braki w budżecie naszej firmy przewozowej.

019

Ford F150 SVT Raptor - mod do American Truck Simulator
Terenowy pick-up firmy Ford, dostępny u dilerów ciężarówek Kenworth, to świetne rozwiązanie dla osób chcących przenieść się szybko do innego miasta, lub po prostu wybierających się na przejażdżkę krajoznawczą. Pojazd oferuje także liczne modyfikacje wyglądu i części.

020

Usprawnione dźwięki gry - mod do Euro Truck Simulator 2 i American Truck Simulator
Dopieszczone przez graczy, jako jedne z niewystarczająco dobrych elementów gry, dźwięki gry zmienią nasze postrzeganie ciężarówki. Dużo dosadniej brzmiące otoczenie czy praca silnika, sprawią że poczujemy się jakbyśmy rzeczywiście pędzili wielkim tirem po amerykańskiej autostradzie.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami