Powstaną komiksy i animacje związane z Overwatch

Plany rozszerzenia świata.

Wygląda na to, że Blizzard ma poważne plany związane ze światem strzelanki Overwatch. Przedstawiciele studia poinformowali, że chcą rozszerzyć wykreowane uniwersum za pomocą innych mediów.

01
Kadr z komiksu o McCree

We wpisie na blogu Battle.net deweloperzy ujawnili, że zamierzają wydać filmy animowane, komiksy oraz powieści graficzne. Wszystkie zapoznają graczy z historią stojącą za nadchodzącą grą.

Animacje będą krótkimi produkcjami, koncentrującymi się na wybranych wydarzeniach lub bohaterach. Pierwsze pokazano na ubiegłorocznymi BlizzConie, a dwa kolejne zostaną opublikowane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Najbliższy powinien ukazać się jeszcze w tym miesiącu.

Natomiast komiksy mają być rozpowszechniane za darmo drogą cyfrową i będą pojawiać się do premiery tytułu. Pierwszych sześć opowie o kilku wybranych bohaterach, w tym na przykład Wieprzu i Złomiarzy czy Reinhardcie. Debiutancki zeszyt ujrzy światło w kwietniu i przybliży historię McCree - rewolwerowcu-mścicielu.

Ostatnim z elementów planu rozszerzania uniwersum sieciowej strzelanki mają być powieści graficzne. Pierwsza - zatytułowana Overwatch: First Strike - osadzona będzie w czasach buntu robotów, który miał miejsce kilkadziesiąt lat przed wydarzeniami z gry, i opowie o narodzinach tytułowej organizacji.

Zobacz: Overwatch - Poradnik, Solucja

Za scenariusz odpowiedzialny jest Micky Neilson, a rysunkami zajmie się Ludo Lullabi (panowie mają na koncie kilka komiksów związanych z produkcjami Blizzarda). Data premiery powieści nie jest jednak znana, choć autorzy Overwatch obiecują, że powinna ukazać się „wkrótce”. Na blogu Battle.net znajdziecie z kolei kilka przykładowych stron z First Strike.

Twórcy strzelanki zaznaczają jednocześnie, że powyższe pozycje są dopiero początkiem. Możemy więc spodziewać się zapowiedzi kolejnych animacji czy komiksów.

Overwatch ukaże się 24 maja na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami