Sony ostrożne w kwestii wspólnej rozgrywki na Xbox One i PS4

Firma nie wyklucza współpracy.

Kilka dni temu Microsoft ujawnił, że zamierza umożliwić wspólną zabawę między posiadaczami Xboksów One i PC. W planach jest też rozgrywka z właścicielami PlayStation 4, o ile jednak Sony „przyjmie zaproszenie”. Firma skomentowała pomysł swojego konkurenta.

01
Wspólna rozgrywka między posiadaczami Xbox One i PlayStation 4 coraz bliżej?

Redakcja serwisu GameSpot zapytała przedstawicieli japońskiego koncernu o połączenie sieci Xbox Live z PlayStation Network.

- PlayStation wspierało wspólną rozgrywkę z posiadaczami PC w kilku tytułach, począwszy od Final Fantasy 11 w 2002 roku - napisano w przesłanym dziennikarzom oświadczeniu.

- Bylibyśmy szczęśliwi, mogąc rozpocząć rozmowy z jakimikolwiek wydawcami czy deweloperami zainteresowanymi grą międzyplatformową - dodano.

Odpowiedź Sony jest dosyć enigmatyczna: nie wspomniano nawet ani słowem o Microsofcie czy konsoli Xbox One. Nie da się jednak ukryć, że reakcja firmy daje nadzieję na ewentualną współpracę między oboma koncernami. To zaś byłoby z korzyścią dla nas, graczy.

Na razie jednak funkcja wspólnej zabawy zostanie zaimplementowana głównie w produkcjach niezależnych, które powstają w ramach programu ID@Xbox.

Pierwszym tytułem, w którym pojawi się możliwość rozgrywki międzyplatformowej, będzie Rocket League. Dzięki opcji, posiadacze wersji PC (sprzedawanej za pośrednictwem Steama) i Xbox One będą mogli grać ze sobą.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami