Sony ostrożne w kwestii wspólnej rozgrywki na Xbox One i PS4

Firma nie wyklucza współpracy.

Kilka dni temu Microsoft ujawnił, że zamierza umożliwić wspólną zabawę między posiadaczami Xboksów One i PC. W planach jest też rozgrywka z właścicielami PlayStation 4, o ile jednak Sony „przyjmie zaproszenie”. Firma skomentowała pomysł swojego konkurenta.

01
Wspólna rozgrywka między posiadaczami Xbox One i PlayStation 4 coraz bliżej?

Redakcja serwisu GameSpot zapytała przedstawicieli japońskiego koncernu o połączenie sieci Xbox Live z PlayStation Network.

- PlayStation wspierało wspólną rozgrywkę z posiadaczami PC w kilku tytułach, począwszy od Final Fantasy 11 w 2002 roku - napisano w przesłanym dziennikarzom oświadczeniu.

- Bylibyśmy szczęśliwi, mogąc rozpocząć rozmowy z jakimikolwiek wydawcami czy deweloperami zainteresowanymi grą międzyplatformową - dodano.

Odpowiedź Sony jest dosyć enigmatyczna: nie wspomniano nawet ani słowem o Microsofcie czy konsoli Xbox One. Nie da się jednak ukryć, że reakcja firmy daje nadzieję na ewentualną współpracę między oboma koncernami. To zaś byłoby z korzyścią dla nas, graczy.

Na razie jednak funkcja wspólnej zabawy zostanie zaimplementowana głównie w produkcjach niezależnych, które powstają w ramach programu ID@Xbox.

Pierwszym tytułem, w którym pojawi się możliwość rozgrywki międzyplatformowej, będzie Rocket League. Dzięki opcji, posiadacze wersji PC (sprzedawanej za pośrednictwem Steama) i Xbox One będą mogli grać ze sobą.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami