The Division - Potyczki, czyli krótkie zadania

Co to za rodzaj zadań i czy warto je wykonywać?

Są to bardzo krótkie zadania, które pojawiają się na mapie w wyniku jej eksploracji oraz odkrywania i aktywowania kolejnych kryjówek. Dzięki nim możesz zdobyć drobne sumy pieniędzy oraz punkty niezbędne do rozwoju poszczególnych skrzydeł bazy operacyjnej.

I tak - potyczki z ikoną:

  • Zieloną - zapewniają punkty rozwoju skrzydła medycznego.
  • Niebieską - ochronnego.
  • Żółtą - technicznego.
mapa_potyczki
Mapa z przykładowymi potyczkami dostępnymi na początku gry

Same potyczki dzielą się na kilka podtypów, które opisano poniżej:

klucz

Uwalnianie zakładników (skrzydło medyczne) - polegają na dotarciu we wskazane miejsce, oczyszczeniu terenu, a następnie odnalezieniu klucza (obrazek powyżej) i uwolnieniu pojmanych osób.

warownia

Atakowanie warowni (skrzydło ochrony) - twoim celem jest wkroczenie do strefy opanowanej przez przeciwników (obrazek powyżej) i unieszkodliwienie ich. Najczęściej oprócz zwykłych rywali musisz uporać się również z silniejszym wrogiem.

wsparcie

Wsparcie JTF (skrzydło ochrony) - pomóż w miejskich potyczkach toczonych przez żołnierzy JTF. Najpierw rozpraw się z przeciwnikami walczącymi z sojusznikami, po czym porozmawiaj z oficerem. Często będziesz musiał w tym momencie odeprzeć jeszcze jeden atak wrogów, broniąc (obrazek powyżej) przy tym wybranego sojusznika.

skaner

Badania nad wirusem (skrzydło medyczne) - na początku musisz dostać się do zaznaczonego obszaru i oczyścić go z przeciwników. Następnie odnajdź skaner (obrazek powyżej) wirusa i uruchom go. Od tej pory zostanie włączone odliczanie czasu. W jego trakcie na zaznaczonym obszarze musisz odnaleźć inne skanery (ich ilość wyświetla się na ekranie) i je aktywować. Po uczynieniu tego twoim celem jest wgranie zebranych ze skanerów danych do komputera, który zostanie zaznaczony wykrzyknikiem. Uwaga - jeśli nie posiadasz filtru na odpowiednim poziomie, to nie będziesz w stanie wykonać tego typu zadań, ponieważ twój bohater się udusi.

zrzut

Zrzut z pomocą humanitarną (skrzydło techniczne) - po dotarciu na miejsce potyczki twoim celem będzie ochranianie zrzutu z zapasami (teren zostanie zaznaczony na pomarańczowo na mini mapie). Często w takich miejscach pojawiają się sojuszniczy żołnierze, z którymi odpieraj wrogie ataki (obrazek powyżej), tak długo, aż zegar na górze ekranu odliczy czas do zera. Wtedy rozpraw się z ewentualnymi niedobitkami, co zakończy zadanie.

konsola

Punkt kontrolny (skrzydło ochrony) - zadanie polegają na oczyszczeniu z przeciwników wybranego obszaru, a następnie wezwanie posiłków JTF przy pomocy wskazanej konsoli (obrazek powyżej). Po uczynieniu tego musisz obronić dany teren przed wrogimi atakami, przez okres czasu, który zostanie wyświetlony na górze ekranu. Po dotarciu żołnierzy, ci wspomogą cię w walce, po zakończeniu której zadanie zakończy się.

kontener

Przerwanie transakcji (skrzydło techniczne) - ten typ potyczek polega na oczyszczeniu terenu wokół kontenera z ważnymi elementami, który mają wymienić między sobą przeciwnicy. Po uporaniu się z nimi oznacz kontener (obrazek powyżej), a następnie broń go, aż do czasu przybycia sojuszników (czas wyświetli się na górze ekranu).

zawor

Ujęcie wody (skrzydło medyczne) - zadania polegające na zejściu do tuneli pod miastem i przywróceniu w okolicy wody. Polegają na oczyszczeniu wybranej lokacji z przeciwników, a następnie przekręcenia zaworu (obrazek powyżej) i bronienia ujęcia wody przed kolejnymi falami przeciwników. Czas potrzebny do wytrzymania w defensywie określa biały pasek na górze ekranu - kiedy rozwinie się do końca zadanie zostaje zakończone. Czasami należy bronić nie tylko jednego punktu, ale również biegać do wyznaczonych zaworów i przekręcać je, w celu utrzymania właściwego ciśnienia wody.

zaopatrzenie

Zdobywanie zaopatrzenia (skrzydło techniczne) - zadania tego typu polegają na odnalezieniu wskazanych przez znaczniki skrzynek z zaopatrzeniem (obrazek powyżej), podniesieniu ich i dostarczeniu do określonego celu. Trudnością jest fakt, że po podniesieniu przedmiotu bohater porusza się powoli i może korzystać tylko z broni bocznej. Dlatego, jeśli na twojej drodze stanie większa grupa przeciwników, to rzuć przedmiot na ziemię, oczyść obszar zza osłony i dopiero wtedy kontynuuj swoją kurierską misję. Najczęściej w trakcie jednej potyczki musisz dostarczyć na miejsce od dwóch do trzech przesyłek.

Powrót do spisu treści: The Division - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami