Minecraft pozwoli testować sztuczną inteligencję postaci

Wirtualna pomoc.

Minecraft od zawsze służył jako pole do przeróżnych eksperymentów, ale popularna produkcja wzbogaci się wkrótce o całkiem nowy rodzaj graczy - sterowanych sztuczną inteligencją.

1
Prawie jak Logo Komeniusz

Począwszy od lipca, tytuł umożliwi testowanie programów AI. Wyobraźmy sobie komputerowego towarzysza, rozpoznającego budowany przez nas obiekt i automatycznie ruszającego do pomocy, lub też kompana pomagającego w poszukiwaniu diamentów.

Przygotowanie odpowiednich komend i poleceń będzie jednak zadaniem użytkowników, za pomocą zewnętrznej aplikacji o nazwie Project AIX (dzięki, BBC).

Zaletą Minecrafta jest prosty interfejs i obsługa, ale także otwartość i rozmiar świata, pozwalające na dogłębne testowanie zachowania sztucznej inteligencji w milionach sytuacji.

- Gracze budują wspaniałe konstrukcje, co pozwala badaczom przygotować zadania testujące obecne możliwości AI - uważa Katja Hofmann, prowadząca program w brytyjskim oddziale Microsoftu.

- Ale ostatecznie będziemy mogli rozszerzyć skalę o zadania pozwalające postaciom sterowanym przez sztuczną inteligencję na współpracę i wsparcie ludzi w kreatywny sposób - dodaje.

Microsoft zapewnia, że AIX - podobnie jak sam Minecraft - będzie prosty w użyciu, co ma zachęcić do eksperymentów nawet najmłodszych użytkowników.

- To może zwiększyć zainteresowanie sztuczną inteligencją i spodziewamy się, że za 10-20 lat więcej osób będzie zajmowało się tą dziedziną.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami