Elite: Dangerous otrzyma wsparcie dla Oculus Rift

Po raz drugi.

Deweloperzy ze studia Frontier Developments zamierzają przywrócić grze Elite: Dangerous oficjalne wsparcie dla Oculus Rift. Niedługo pojawi się zaktualizowana wersja gry, która będzie kompatybilna z goglami rzeczywistości wirtualnej.

01

Producenci urządzenia ujawnili, że nowe wydanie produkcji - bezpłatne dla posiadaczy podstawowej edycji lub dodatku Horizon - ukaże się w okolicach premiery sprzętu, którego pierwsze egzemplarze zostaną wysłane do klientów 28 marca.

Powyższa informacja jest o tyle istotna, że w styczniu twórcy popularnego kosmicznego symulatora zaniechali oficjalnego wsparcia dla Oculus Rift na oprogramowaniu nowszym niż oznaczone numerem 0.6.

W opublikowanych wówczas oświadczeniach, autorzy wyjaśnili, że postanowili skoncentrować się na konkurencyjnych goglach SteamVR. Decyzję argumentowali faktem, że Valve jako pierwsze dostarczyło stabilne sterowniki. Podkreślali jednak, że nadal współpracują z firmą Oculus.

Samo Elite: Dangerous pojawiło się w usłudze Oculus Store, w którym dostępne jest w kilku różnych edycjach. Osoby, które chcą otrzymać grę w wydaniu zintegrowanym ze wspomnianym sklepem, mogą poprosić studio Frontier Developments o bezpłatny kod.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami