Ashes of the Singularity - premiera strategii już 31 marca

Jedna z pierwszych gier DirectX 12.

Przedstawiciele firmy Stardock ujawnili dokładną datę premiery najnowszego projektu - strategii czasu rzeczywistego Ashes of the Singularity. Gra ukaże się na PC już niedługo, bo 31 marca.

01

Od października wczesna wersja RTS-a dostępna jest na Steamie, w ramach programu Early Access. W ciągu minionych miesięcy twórcy stopniowo aktualizowali grę.

Sama produkcja będzie jedną z pierwszych, która tworzona jest w oparciu o DirectX 12 - najnowszą wersję bibliotek Microsoftu, które zadebiutowały wraz z Windowsem 10.

Osadzony w realiach science-fiction tytuł pod względem mechanizmów rozgrywki nawiązywać ma do takich strategii, jak Total Annihilation czy poszczególne odsłony serii Company of Heroes.

Tak jak w wielu innych przedstawicielach gatunku, zabawa polegać będzie więc na zbieraniu surowców, budowaniu fabryk, rozwijaniu technologii i formowaniu armii. Starcia toczyć się mają na dużych mapach, o rozmiarach całych planet.

W pełnej wersji Ashes of the Singularity twórcy oddadzą do naszej dyspozycji dwie frakcje - ludzi oraz istot sztucznych będących potomkami świadomej sztucznej inteligencji. Oczywiście oprócz tradycyjnej kampanii fabularnej i opcji rozgrywania pojedynczych bitw, nie zabraknie trybu sieciowego.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami