Microsoft „przeniesie największe serie z Xboksa na Windows 10”

Phil Spencer o przyszłości Microsoftu.

Phil Spencer w rozmowie z serwisem IGN zdradził plany Microsoftu odnośnie platform Xbox One i Windows 10. Część konsolowych serii ukaże się także na PC.

1

- Microsoft jest zobowiązany przenieść największe serie z Xboksa na Windows 10 - mówi podczas podcastu. - Nie oznacza to jednak, że każda gra ukaże się na obu platformach, gdyż mogą wystąpić pewne różnice w rozgrywce - tłumaczy.

Spencer wyjaśnia, że jego zespół chce sprawić, by zabawa z Xbox One podłączonym do telewizora była jak najlepsza. Jednocześnie zaznacza, że rozgrywka na wielkim ekranie różni się od grania na komputerze.

- Lubimy skupiać się na tym, na czym użytkownicy mogą grać. Nie bierzemy pod uwagę platform, na których rozgrywka jest niemożliwa. Uważamy, że w taki sposób nie rozwiniemy naszego biznesu.

- Chcę mieć pewność, że osoby korzystające z naszych platform mają szeroki zestaw gier do wyboru. Jednocześnie jesteśmy skupieni na konsoli bardziej, niż kiedykolwiek - wyjaśnia.

Spencer wskazuje również, że Windows jest dla Microsoftu „krytycznym elementem” do osiągnięcia sukcesu.

Potwierdzeniem tych słów jest premiera Gears of War: Ultimate Edition na komputerach z systemem Windows 10. Niebawem na obu platformach ukaże się Quantum Break. Zapowiedziano również Forza Motorsport 6: Apex - darmową część popularnej serii wyścigów.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (14)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami