Rocket League nie zwalnia tempa i podbija kolejną platformę. Produkcja studia Psyonix ukazała się na Xbox One dopiero 17 lutego, a już zagrał w nią ponad milion graczy.

1

„Tak! Już oficjalnie przekroczyliśmy milion graczy na Xbox One! Dziękujemy wszystkim za ciągłe wsparcie!” - poinformowali twórcy na Twitterze.

Warto pamiętać, że milion graczy - choć stanowi imponujący wynik - nie oznacza koniecznie, że sprzedano właśnie tyle egzemplarzy. Produkcja oferuje bowiem lokalną kooperację na podzielonym ekranie, a liczony jest każdy użytkownik.

Pomimo tego, sukces Rocket League jest raczej spektakularny. Liczba graczy na PC, PlayStation 4 i Xbox One wynosiła pod koniec lutego 12 milionów osób, a sprzedaż - 4 miliony egzemplarzy. Różnica jest znacząca głównie dlatego, że tytuł oferowany był początkowo dla abonentów PlayStation Plus na PS4.

Zobacz: Rocket League - poradnik i najlepsze porady

Przy budżecie na prace wynoszącym około 2 milionów dolarów deweloperzy na pewno zabezpieczyli przyszłość studia. Gra wygenerowała już ponad 70 mln dol. przychodów.

W planach na przyszłość jest jeszcze wersja pudełkowa, a także kolejny dodatek DLC, tym razem wprowadzający batmobil.

Założenia gry są proste. Dwa zespoły - składające się z jednego, dwóch, trzech lub czterech zawodników - mają pięć minut na zdobycie jak największej liczby bramek. Każdy z pojazdów wyposażony jest w dopalacz zwiększający przyspieszenie oraz możliwość skakania.

Reklama

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami

Powiązane materiały

Rocket League - Recenzja

Rakietowa FIFA bez sędziego i czerwonych kartek.

Rocket League - konfiguracja samochodu

Jak zmienić wygląd pojazdu.

Rocket League - tryby gry

Wszystkie rodzaje rozgrywek sieciowych.

Rocket League - ustawienie kamery

Najlepsze ustawienia kamery dla wygodniejszego poruszania się po boisku.