Darmowe Fable Legends anulowane

Microsoft rozważa likwidację studia Lionhead.

Prace nad darmową grą Fable Legends zostały przerwane, projekt anulowano, a Microsoft rozważa zamknięcie Lionhead Studios - poinformowano na blogu marki Xbox.

Ponadto, firma postanowiła zlikwidować duńskie studio Press Play, odpowiedzialne między innymi za Max: The Curse of Brotherhood i powstający tytuł Project: Knoxville.

Microsoft zaznacza, że podjęte decyzje nie mają związku z działaniami, czy też brakiem efektywności pracowników, których wydawca chwali za „talent, kreatywność i poświęcenie”.

„Zmiany te zachodzą w czasie, gdy Microsoft Studios kontynuuje działania mające na celu skupienie się na grach i markach, na którym najbardziej zależy fanom”.

Możliwe więc, że zainteresowanie odbiorców nową odsłoną Fable było zbyt małe. Od kilku miesięcy trwały zamknięte testy, rozgrywka była już dopracowana. Serwery pozostaną aktywne do 13 kwietnia.

Legends miało być spin-offem stawiającym na rozgrywkę sieciową. Czwórka graczy wcielała się w herosów, a jeden w złoczyńcę, który przyzywał przeciwników i pułapki. Gra miała trafić na Windows 10 i Xbox One.

Lionhead Studios zostało założone w Anglii w 1996, między innymi przez Petera Molyneux. Zespół odpowiada za cykl Black & White, Fable oraz produkcję The Movies.

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami