Nowe informacje o ekranizacjach Thief i Tomb Raider

Film o złodzieju zmienia producenta.

Firma Square Enix planuje przenieść na kinowe ekrany kilka swoich marek. W internecie pojawiły się informacje o dwóch przygotowywanych filmach - na podstawie Thiefa i Tomb Raidera.

01
Film na podstawie Thiefa ma bazować na najnowszej części cyklu

O nakręceniu ekranizacji najnowszej odsłony przygód mistrza złodziei po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2014 roku, ale dotychczas o projekcie ujawniono niewiele szczegółów. Branżowy serwis The Hollywood Reporter donosi jednak, że prawa do produkcji przejęła inna firma - Straight Up Films.

Nie zmienili się natomiast producenci - na swoich stanowiskach pozostali Adrian Askarieh oraz Roy Lee. Mają na swoim koncie odpowiednio „Agenta 47” (pierwszy film na podstawie serii Hitman) oraz „Infiltrację” z 2007 roku.

Do obu panów dołączyły Marisa Polving i Kate Cohen, które pracowały wcześniej między innymi nad „Transcendencją” z Johnnym Deppem.

Scenariuszem zajmą się z kolei Adam Mason i Simon Boyes, którzy w przeszłości odpowiadali za fabuły takich obrazów, jak „Misconduct” i „Ryzyko zawodowe”.

Nie wybrano na razie jeszcze reżysera, a co za tym idzie - obsady. Nieznana jest też data premiery.

Tak jak w najnowszej części Thiefa, akcja filmu osadzona zostanie w mrocznym świecie fantasy, w którym władzę sprawuje posługujący się magią dyktator.

Z kolei na temat kolejnej kinowej adaptacji Tomb Raidera wypowiedział się reżyser obrazu, Roar Uthaug. W wywiadzie udzielonym serwisowi IGN zdradził, że zamierza wzorować się na wydanej w 2013 roku grze, która była resetem cyklu.

Podobnie jak w stworzonej przez studio Crystal Dynamics produkcji, Norweg chce opowiedzieć o początkach kariery Lary Croft. I nie tylko.

- Chcemy pokazać ludzką naturę Lary Croft także na dużym ekranie. Pragniemy, by odbiorcy czuli się z nią związani. Mam nadzieję, że uda mi się wnieść do serii trochę mojej norweskiej wrażliwości - wyjaśnia.

Uthaug dodał również, że jego dzieło ma przypominać „współczesny film akcji”. Nie sprecyzował jednak, co to dokładnie oznacza, choć najprawdopodobniej możemy spodziewać się wielu efektownych scen.

Szczegóły na temat fabuły nowej ekranizacji Tomb Raidera nie są na razie znane. Za scenariusz obrazu odpowiedzialna będzie Geneva Robertson-Dworet, która wcześniej pracowała nad mającym ukazać się w przyszłym roku „Transformers 5”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami