Obduction - duchowy następca Myst debiutuje w czerwcu

Eksploracja tajemniczego miasta.

Studio Cyan ogłosiło, że duchowy następca klasycznej przygodówki Myst - gra Obduction - zadebiutuje w czerwcu na PC. Nie podano dokładnej daty.

1
Kosmiczna wieś

W 2013 roku deweloperzy zebrali na Kickstarterze imponujące 1,3 mln dolarów od ponad 22 tysięcy osób, właśnie w celu stworzenia tej produkcji.

Założenia są „proste”: zostajemy porwani przez obcych i przeniesieni na tajemniczą planetę, gdzie zorganizowano stereotypowe, amerykańskie gospodarstwo rolne z Kansas. Wkrótce znajdujemy małe miasteczko, otwarte na eksplorację.

Twórcy zapowiadają pełną swobodę poruszania się i kolejność działania. Do tego proste sterowanie, mnóstwo tajemnic do odkrycia, zagadki i „ciężkie wybory” z „poważnymi konsekwencjami”.

Warto pamiętać, że odpowiedzialne za pracę studio Cyan to właśnie twórcy oryginalnego Myst z 1993 roku, czyli pierwszego „symulatora chodzenia”. Twórcy przygotowali jeszcze sequel - Riven. Trzecia część to już dzieło Presto.

Cyan wróciło do serii w 2005 roku, tworząc Myst 5: End of Ages dla Ubisoftu. Później powstał jeszcze remake realMyst: Masterpiece Edition.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami