Najciekawsze easter eggi w Dying Light: The Following

W grze jest wiele zabawnych nawiązań do popkultury i nie tylko.

Autorzy The Following przygotowali kilka interesujących sekretów - tak zwanych easter eggów - które często bywają nawiązaniem do różnych dzieł kultury, filmów czy literatury.

Co prawda, nie znajdziecie tu żadnych spoilerów fabularnych, ale uważajcie, jeśli do sekretów chcecie dotrzeć samodzielnie. Na dole znajdziecie mapę z zaznaczonymi miejscami. Możecie ją także pobrać bezpośrednio stąd.

1. Dawid i Goliat

Biblijna przypowieść o potężnym Goliacie, którego kamieniem z procy pokonał mały Dawid, jest częstym motywem występującym w kulturze popularnej. Autorzy The Following również po ten motyw sięgnęli, chociaż w nieco innej formie.

z101

Dawid i Goliat (obrazek powyżej) tym razem trzymają się razem - są to dwa zombie, które możemy spotkać na wysepce na południowym wschodzie. Jak nietrudno się domyślić, pierwszy z nich jest szybkim i zwinnym stworem, a drugi - potężnym, ale powolnym zombie. Jeśli się z nimi rozprawimy, odbierzemy nagrodę.

2. Indiana Jones

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych filmowych bohaterów wszech czasów. Kiedy Harrison Ford wcielał się w 1981 roku w „Poszukiwaczach Zaginionej Arki” w postać Indiany Jonesa, chyba mało kto sądził, że film odniesie aż taki sukces. Nieodłączny bat i kapelusz na stałe weszły w kanon filmów popularnych i często są wykorzystywane także przez autorów gier.

z102

Twórcy z Techlandu nie przepadali chyba jednak za Indianą. Zwłoki poszukiwacza przygód można znaleźć w jaskini na południowym wschodzie. Po wejściu do gniazda przemieńców, kierujemy się po skałach w prawo, aż docieramy do wnęki, gdzie znajduje się szkielet z kultowym batem i kapeluszem. Jakby tego było mało, możemy biedaka obrabować, kradnąc jego worek z kosztownościami.

3. Szaleństwo Tolgi i tajna elektrownia

Chcielibyście dostać się do tajnej, ukrytej elektrowni, w której znajdują się pułapki rodem z horroru „Piła”? Oto krótki przepis. Skieruj się na szczyt kamiennego głazu wystającego z wody na wschodzie za cmentarzem (sprawdź naszą mapę i odszukaj punkt 3a). Znajdziesz tam wojskową skrzynię, którą otwórz specjalnym kluczem.

z103

W środku znajduje się plan o nazwie Szaleństwo Tolgi. Podnieś go i stwórz przy jego pomocy tak zwany przycisk. Jest to nietypowe urządzenie, które wsadzasz w miejsce na sprzęt. Następnie korzystaj z przycisku, który będzie przenosił cię w różne, losowo wybrane miejsca. Po załadowaniu urządzenia użyj go ponownie i ponawiaj próby, aż w końcu trafisz do elektrowni (obrazek powyżej, na mapie oznaczony jako 3b), w której wytwarzano prąd w interesujący sposób.

4. Robinson Cuose / Poza Światem

Czy ktoś pamięta jeszcze współczesną wersję Robinsona Cruose? Wydany w 2000 roku film z Tomem Hanksem w roli głównej skupiał się na poczynaniach rozbitka na wyspie daleko od cywilizacji.

z104

Zanim główny bohater pogodził się ze swoim losem, długo próbował wydostać się z wyspy tworząc między innymi tratwę. W The Following chyba także ktoś chciał uwolnić się od zombie, stąd pomysł na stworzenie własnej tratwy (obrazek powyżej). Jak widać, konstruktor posiadał wyporne beczki, o których Hanks mógł tylko pomarzyć, ale finalny efekt okazał się podobny.

5. Powrót do przyszłości

W 1985 roku światło dzienne ujrzała pierwsza część filmu „Powrót do przyszłości", która niemal z miejsca stała się produkcją kultową. Czasowe przygody niezapomnianego duetu w postaci Marty'ego oraz szalonego doktora Emmeta Browna okazały się hitem, co uwieczniły dwie kontynuacje.

z105

O filmie dobrze pamiętali twórcy The Following, którzy również stworzyli charakterystyczny pojazd (obrazek powyżej). Wprawdzie nie przenosi on w czasie, ale i tak robi wrażenie. Jeśli chcesz zobaczyć go w akcji, to pomóż inżynierom Toldze i Fatinowi wypełnić kilka zadań, zaczynając od tego.

6. Mad Max

Mówiąc o luźnych, czasami zabawnych filmach SF, nie można pominąć kultowego Mad Maksa, którego pierwsza część ukazała się w 1979 roku, a główną rolę zagrał w nim Mel Gibson. Seria przeszła przez różne koleje, od niezłej kontynuacji, po słabą część trzecią i uhonorowaną sześcioma Oscarami najnowszą odsłonę.

z106

Cechą charakterystyczną Mad Maksa były pościgi i legendarny pojazd głównego bohatera, zaopatrzony w silnik V8. W The Following w hangarze na południowym zachodzie (na naszej mapie oznaczone jako 6) można odnaleźć wóz nawiązujący stylistyką do filmowego pierwowzoru. Aby dostać się do garażu, musisz otworzyć jedne z kilku drzwi z trudnym zamkiem.

7. Harry Potter

Kiedy w oczekiwaniu na pociąg, niepozorna blondynka Joanne Kathleen Rowling w myślach tworzyła postać chłopca-czarodzieja, na pewno nie spodziewała się, jaki sukces osiągnie niedługo potem. A Harry Potter okazał się gigantycznym, komercyjnym sukcesem, który doczekał się siedmiu książek oraz ośmiu pełnometrażowych filmów.

z107

Nie zapomnieli o nim także twórcy z Techlandu. Nawiązanie do czarodzieja można znaleźć w wolnostojącym budynku, a konkretnie w pomieszczeniu z lewej strony korytarza (obrazek powyżej).

Mapa ze wszystkim miejscami, w których znajdują się powyższe sekrety. Cyframi od 1 do 7 oznaczyliśmy wymienione powyżej easter eggi.

mapa_egg

Mapę możesz powiększyć i pobrać na dysk.

Wszystkie misje, mapy i znajdźki: Dying Light: The Following - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami