Przedstawiciele Sony ujawnili nowe informacje o kolejnej aktualizacji oprogramowania PlayStation 4. Patch oznaczony numerem 3.50 przyniesie ze sobą kilka ciekawych opcji.

01
Niedługo w Bloodborne będzie można zagrać na PC

Jak możemy przeczytać we wpisie opublikowanym na łamach oficjalnego bloga PlayStation, jutro rozpoczną się testy łatki. Weźmie w nich jednak udział niewielka liczba użytkowników, wybrana przez Sony spośród osób, które nadesłały zgłoszenia.

Jedną z najważniejszych nowości, które znajdą się w nadchodzącej aktualizacji, ma być Remote Play, działający na PC i Makach. Zapowiedziana jeszcze w listopadzie ubiegłego roku funkcja pozwoli na zdalne granie w produkcje z PS4 na komputerach osobistych. Niestety, nie będzie jej można sprawdzić w becie.

Łatka doda także możliwość transmitowania na żywo swoich zmagań w wirtualnym świecie na kolejnym (po Twitchu i YouTubie) serwisie - Dailymotion. Oczywiście użytkownicy będą mogli udostępniać na nim również zwykłe filmiki z rozgrywką.

Wśród pozostałych nowości, które wprowadzone zostaną w patchu, pojawi się funkcja włączenia powiadomień o zalogowaniu znajomych. Gracze otrzymają też opcję ukrycia swojej obecności, przechodząc w tryb offline.

W aktualizacji znajdzie się również terminarz, dzięki któremu użytkownicy zaplanują zbliżające się wydarzenia pokroju wspólnych rozgrywek z przyjaciółmi. Abonenci usługi PlayStation Plus dostaną z kolei możliwość prostszego zarządzania danymi przechowywanymi w tak zwanej „chmurze”.

Data premiery łatki nie jest na razie znana. W ramach przypomnienia - poniżej znajdziecie filmik prezentujący nieoficjalne narzędzie umożliwiające zdalną grę w tytuły z PS4 na PC.

Reklama

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Redakcja Eurogamer.pl

Piotrek zajmuje się w naszym serwisie głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Więcej artykułów od Piotr Bicki