Dziewczyna, piesek i apokalipsa - wydano The Flame in the Flood

Na PC i Xbox One.

Interesująca produkcja niezależna The Flame in the Flood trafiła wczoraj na PC (Windows i Mac) oraz na konsolę Xbox One, po okresie testów w programie Early Access na Steamie.

1
Widać lekką nutkę BioShock

Cenę ustalono na 20 euro (ok. 88 zł), lecz do 1 marca grę studia The Molasses Flood kupić można o 10 procent taniej, za 18 euro (ok. 79 zł). Jest też polska wersja językowa.

The Flame in the Flood to symulator przetrwania w trudnych warunkach, przypominający nieco w założeniach popularne Don't Starve - choć z pewnymi kluczowymi zmianami.

Wcielamy się w kobietę imieniem Scout, a towarzyszy nam sympatyczny piesek - Aesop. Przedzieramy się przez zalewiska, bagna i resztki cywilizacji, zrujnowanej tajemniczą katastrofą ekologiczną.

Większość lokacji generowana jest losowo. Zbieramy surowce, budujemy przedmioty, walczymy z przeciwnikami, eksplorujemy lokacje po czym pechowo umieramy i zaczynamy od początku. Ważne jest dbanie o posiadaną tratwę, służącą za kluczowy środek transportu.

Akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a podczas wędrówki rywalizujemy głównie z głodnymi zwierzętami, jak wilki i dziki.

Najważniejsza nowość po zakończeniu okresu w Early Access to wprowadzenie tryby kampanii fabularnej, z dwoma poziomami trudności - oraz punktami zapisu, by nie zaczynać za każdym razem od początku.

Zespół The Molasses Flood składa się doświadczonych deweloperów, w tym z dyrektora artystycznego BioShock oraz twórców Halo, Guitar Hero czy Rock Band.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami