Premierowa łatka Far Cry Primal dodaje nowy poziom trudności

Mniej życia, mądrzejsi wrogowie.

Far Cry Primal debiutowało wczoraj na PlayStation 4 i Xbox One (posiadacze PC czekają do 1 marca), a w premierowej łatce produkcji znajdziemy między innymi kolejny - wyższy - poziom trudności.

1

Jak wyjaśniają deweloperzy na oficjalnym blogu, Expert Mode wprowadza do rozgrywki szereg modyfikacji. Liczba punktów życia zmniejsza się na przykład o połowę.

Do tego zredukowana pomoc przy celowaniu oraz szybsze reakcje postaci prowadzonych przez sztuczną inteligencję - o 1/3. Wrogowie nie pojawiają się też na mini-mapie.

Przeciwnicy dłużej „pamiętają” naszą pozycję po wykryciu, a obrażenia zadawane przez głównego bohatera są niższe.

Łatka obejmuje 564 MB na PlayStation 4 oraz 561 MB na Xbox One. Jest też kilka mniejszych usprawnień w grafice i optymalizacji, a także w zachowaniu zwierzaków.

„Cofnięcie się o ponad 12 tysięcy lat to dla serii rewelacyjny pomysł. Rozgrywka jest szalenie satysfakcjonująca, zwłaszcza w późniejszych etapach gry. Far Cry Primal to bardzo dobre rozwinięcie cyklu. Gra potrafi przykuć do ekranu na długie godziny” - napisał w recenzji Jerzy.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami