Far Cry Primal - przegląd recenzji

Nowy świat, stara formuła.

Far Cry Primal debiutuje dzisiaj na PlayStation 4 i Xbox One, a recenzenci na całym świecie wydają się być zgodni w opiniach: prehistoryczny świat i walka są interesujące, lecz zmian w rozgrywce jest raczej zbyt mało.

1
Ładne widoki

„Cofnięcie się o ponad 12 tysięcy lat to dla serii Far Cry rewelacyjny pomysł. Rozgrywka jest szalenie satysfakcjonująca, zwłaszcza w późniejszych etapach gry. Pozwala to przymknąć oko na niedostatecznie rozbudowaną mechanikę i braki fabularne” - napisał Jerzy w naszym artykule.

Koledzy z Wielkiej Brytanii chcieliby, by twórcy poszli dalej. „Primal ma dynamiczne momenty i oferuje godziny rozgrywki w otwartym środowisku, ale to gra z przeszłości, i nie chodzi tylko o czas akcji” - czytamy w recenzji Eurogamer.net.

GameSpot podkreśla, że Primal sprawdza się najlepiej, gdy rozgrywka korzysta właśnie z elementów prehistorycznego świata. „Taka koncentracja na prymitywności może być niekiedy przeszkodą, ograniczając dostępne narzędzia i czyniąc walkę powtarzalną, ale ostatecznie gra pozostaje wierna uniwersum, wypełniając każdą warstwę tworzonego świata.”

GiantBomb zwraca uwagę na mnóstwo zbieractwa i opcjonalnych aktywności. „Far Cry Primal sprawia wrażenie jednej, długiej misji pobocznej” - uważa Jeff Gerstmann.

Całkowicie odmienne zdanie ma autor serwisu Polygon. „Nie chcę, by każda odsłona Far Cry zamieniała od teraz naboje na strzały i motory na tygrysy, ale Primal to ożywczy przykład tego, jak odnowić zmęczoną serię, nie rezygnując z jej ducha.”

„Far Cry Primal to dobrze przygotowane wrażenia i świetnie się bawiłem, ale gra często skłaniała mnie do rozmyślań na temat ustalonej formuły i potencjalnej przyszłości, gdzie ta formuła może już nie być równie interesująca, bez względu na to, jak wyjątkowy będzie świat” - kończy Destructoid.

Poniżej zbiór ocen w wybranych serwisach:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami