Fallout 4 - w kwietniu oficjalne wsparcie dla modów na PC

Jest też nowa łatka w wersji beta.

Modyfikacje do Fallout 4 powstają w najlepsze już od dnia premiery gry, ale na „oficjalne wsparcie” poczekamy do kwietnia - zapewnia reżyser Todd Howard.

1
Automatron

- Chcemy, by całość działała najpierw na PC - przyznał w rozmowie z serwisem Game Informer. - Minie zapewne jakiś miesiąc, zanim wsparcie pojawi się także na Xbox One, i następny miesiąc przed debiutem na PlayStation 4.

Deweloper nie ujawnił, co dokładnie niesie ze sobą start oficjalnego wsparcia, ale mowa najpewniej o udostępnieniu edytora Creation Kit dla Fallout 4, umożliwiającego tworzenie bardziej rozbudowanych projektów.

Wcześniej zagramy więc w pierwsze rozszerzenie DLC do gry, zatytułowane Automatron.

- Pierwszy dodatek ma małą linię fabularną i rozgrywkę w stylu Pokemonów: „zniszcz roboty, zbierz ich części, zbuduj własne” - wyjaśniał Howard założenia, które mają bardzo mało wspólnego z Pokemonami.

Z DLC związana jest także najnowsza łatka dla Fallout 4, dostępna - tradycyjnie - na Steamie, obecnie w wersji beta. Największą nowością jest właśnie dodanie wsparcia dla rozszerzeń, a także sporo opcji zmiany wyglądu w naszych osiedlach. Załatano też kilka błędów i usterek.

Aby pobrać patch, klikamy Fallout 4 na liście w bibliotece prawym przyciskiem myszy, wybieramy Właściwości, następnie zakładkę Beta i z listy poniżej opcję „beta - Beta update”. Wcześniej warto wykonać kopię zapasową zapisów. Decyzję cofamy, wracając do standardowego ustawienia.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami