Silnik The Division może zostać wykorzystany w innych grach Ubisoftu

Na przykład w Assassin's Creed.

Sieciowa strzelanka The Division oparta jest na autorskim silniku Snowdrop, opracowanym przez deweloperów z Ubisoftu. Według Martina Hultberga ze studia Massive, technologia może zostać wykorzystana w innych grach francuskiego wydawcy.

01
Silnik The Division może w przyszłości napędzać gry z serii Assassin's Creed

- Między poszczególnymi zespołami próbujemy dzielić się technologią - wyjaśnia w rozmowie z serwisem Finder. - To jest po prostu znacznie efektywniejsze. W naszym przypadku stworzyliśmy silnik Snowdrop od zera ponieważ potrzebowaliśmy narzędzia, które moglibyśmy uruchomić na nowych konsolach i PC - tłumaczy.

- Teraz udostępniliśmy ten silnik pozostałym studiom, i to nie tylko ekipom odpowiedzialnym za gry sygnowane nazwiskiem Clancy'ego. Każdy zespół w Ubisofcie może teraz skorzystać ze Snowdrop - dodaje.

Technologia została zaprojektowana specjalnie z myślą o produkcjach z otwartym światem. Pozwala na znacznie prostsze zaimplementowanie takich funkcji, jak dynamicznie zmieniająca się pogoda czy cykl dnia i nocy. A to nie wszystko. Silnik umożliwi deweloperom dodanie trybu sieciowego pozbawionego standardowego lobby, dzięki czemu gracze mogą płynnie przechodzić do rozgrywki. W The Division obecny jest w formie Strefy Mroku.

Ten ostatni element może znaleźć się na przykład w produkcjach z zakapturzonymi zabójcami w roli głównej.

- Myślę, że opcja może zostać zaimplementowana w innych grach Ubisoftu, w tym z cyklu Assassin's Creed. To funkcja zwiększająca efekt immersji, która bardzo dobrze pasuje do naszych pozostałych marek - twierdzi Hultberg.

Warto przypomnieć, że w tym roku nie ukaże się kolejna, duża część Assassin's Creeda - na następną musimy poczekać do 2017 r. Twórcy chcą wykorzystać czas na odświeżenie formuły rozgrywki. Być może wykorzystają też silnik Snowdrop.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami