Dying Light: The Following - Wyzwania: Taranowanie

Wyścigi, w których zyskujesz czas rozjeżdżając zombie.

Ten rodzaj wyzwań jest na mapie zaznaczany ikoną auta oraz znajdującymi się pod nią trzema gwiazdkami. Zasady są nieco zbliżone do wyścigu - twoim celem jest bowiem przejechanie trasy w określonym czasie.

Podobnie, jak w zwykłym wyścigu musisz przejeżdżać przez kolejne punkty w postaci żółtych flar (kolejne są zaznaczane na mini mapie). Jest jednak pewna różnica - upływający limit czasowy możesz zwiększyć przejeżdżając zombie (obrazek poniżej). Należy mieć jednak na uwadze, że jest on ograniczony.

z081

Przykładowo rozpoczynając wyścig masz np. 30 sekund limitu oraz dodatkowe sekundy za rozjeżdżanie przeciwników. Przejechanie każdego z nich zapewnia ci dodatkowe sekundy (przedział jest różny na ogół od 3 do 5 sekund), ale po rozjechaniu określonej w wyścigu ilości żywych trupów (czyli owego limitu dodatkowego) czas nie będzie się już zwiększał. Oznacza to, że w sumie na przejechanie całego wyścigu masz czas łączny na który składa się czas podstawowy (np. 30 sekund) oraz dodatkowy (za rozjeżdżanie wrogów np. 50 sekund - w sumie daje to 80 sekund na całe wyzwanie).

Należy mieć to na uwadze i nie nastawiać się, że rozjeżdżając kolejnych rywali będziemy zyskiwać dodatkowe sekundy w nieskończoność. Limity czasowe zwłaszcza w trudniejszych wyzwaniach, są dość wyśrubowane dlatego ważne jest skupienie się głównie na jeździe i rozjeżdżaniu tylko tych przeciwników, którzy stoją na drodze. Tracenie sekund na jeżdżenie po poboczach mija się z celem.

W wyzwaniach tego typu warto posiadać dobrze rozwinięte auto, w tym ulepszony zderzak (nie spowalnia nas tak bardzo przy potrącaniu wrogów) oraz turbodoładowanie, umożliwiające znaczne przyspieszenie na trasie.

mapa_taranowanie

Mapę możesz powiększyć i pobrać na dysk.

#1 Wokół sektora (średnie) - celem jest przejechanie przez 16 punktów kontrolnych w czasie 1:55 (30 sekund czasu podstawowego i 1:25 dodatkowego za rozjeżdżanie przeciwników). Za wygranie wyzwania otrzymasz 3000 punktów doświadczenia. Trasa biegnie mniej więcej w połowie przez drogi i pola, na których najłatwiej rozjeżdżać zombie. Postaraj się rozprawić z nimi, jak najszybciej, żeby od razu nabić maksymalną ilość czasu na przejazd. Potem korzystaj z nitro i uważaj na przeszkody.

#2 Kraksa na urwisku (średnie) - zadaniem jest przejechanie 14 punktów kontrolnych w czasie 80 sekund (30 sekund czasu podstawowego i 50 dodatkowego za przejeżdżanie zombie). Za udany przejazd otrzymasz 3000 punktów doświadczenia. Trasa nie jest szczególnie trudna - przebiega głównie przez ulice i pola. Uważaj, aby omijać przeszkody i często korzystać z turbo. Jeśli nie uderzysz po drodze w przeszkodę, to powinieneś spokojnie ją zaliczyć.

z092

#3 Dożynki i dorzynki (łatwe) - w ciągu 2 minut (0:35 czasu podstawowego i 1:25 dodatkowego) masz przejechać 20 punktów kontrolnych, za co możesz otrzymać 2000 punktów doświadczenia. Postaraj się jak najszybciej rozprawić z zombie na twojej - już na początku spotkasz kilka grup (obrazek powyżej), które zwiększą twój limit czasowy. Potem trzymaj się drogi, uważaj na drzewa przy przejazdach przez las oraz przy jednej wyskoczni na prostej drodze. Jeśli dobrze na nią najedziesz to przeskoczysz długą kałużę, która może cię mocno spowolnić.

#4 Zabawa na zaporze (łatwe) - tym razem do zaliczenia celu masz półtorej minuty (30 sekund czasu podstawowego i 1 minutę za bonusy z zombie) na przejechanie 15 punktów kontrolnych (nagrodą jest 2000 punktów doświadczenia). Początkowo trasa prowadzi przez drogę, ale w pewnej chwili zjeżdża na pobocze i już do końca łączy różne typy terenu. Dobrze jest rozprawić się z grupami zombie na ulicy, zaraz po starcie, a potem nabijać dodatkowe sekundy na polach.

z093

#5 Szybka rozwałka (trudne) - posiadasz 30 sekund czasu podstawowego oraz minutę czasu dodatkowego (za ukończenie wyzwania otrzymasz 5000 punktów doświadczenia). Całość rozgrywa się na wyboistym torze, na którym pojawiają się wirale i wybuchowe zombie. W pierwszej kolejności staraj się rozjeżdżać te pierwsze, które często będą same skakać ci na auto (obrazek powyżej). Wystarczy dodać gazu i sekundy same nabiją licznik. Wybuchowych zombie staraj się unikać i rozjeżdżaj tylko wtedy, jeśli masz problemy z limitem czasowym. W innym przypadku ryzykujesz niepotrzebnie utratę zdrowia w momencie eksplozji.

#6 Fotokomórka (trudne) - na przejechanie 14 punktów kontrolnych masz 30 sekund czasu podstawowego i 55 sekund dodatkowych. Jeśli sztuka ta ci się powiedzie otrzymasz 5000 punktów doświadczenia. W pierwszej części będziesz musiał przejechać przez teren fabryki, a potem pojeździć nieco po bezdrożach. Najważniejsze, że kolejne punkty pojawiają się często z boku pojazdu, co oznacza, że musisz wykonywać bardzo ciasne skręty. Dlatego jeśli dojeżdżasz do punktu kontrolnego, to uważaj z rozpędzaniem pojazdu, ponieważ może się okazać, że będziesz musiał nadrobić spory fragment trasy. Turbo zostaw sobie na dłuższe proste odcinki, a tak staraj się jeździć ostrożnie i z uwagą.

Następnie: Dying Light: The Following - Wyzwania: Rozwałka

Powrót do spisu treści: Dying Light: The Following - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami