Dying Light: The Following - Wyzwania: Rozwałka

Zadania polegające na rozjeżdżaniu konkretnego typu przeciwników.

Wyzwania tego typu polegają na eksterminacji przeciwników w określonym czasie. Cele są różne - od zwykłych zombie, po bardzo szybkich sprinterów. W każdym niemal przypadku najlepiej posługiwać się autem.

Rozwałki, nazywane też zombiegeddonem są oznaczane na mapie białą ikoną twarzy potwora oraz znajdującymi się pod nią gwiazdkami. W celu rozpoczęcia wyzwania musisz zlokalizować drewnianą tablicę i po przeczytaniu celów przystąpić do niego wciskając odpowiedni klawisz.

mapa_rozwalka

Mapę możesz powiększyć i pobrać na dysk.

#1 Ciężka orka (średnie) - rozpraw się z 10 robotnikami w czasie 1:20. Za ukończenie wyzwania otrzymasz 3000 punktów doświadczenia. Wyzwanie nie jest zbyt trudne - po prostu zacznij przejeżdżać kolejne zombie na polu przed tobą. Robotników poznasz po tym, że najczęściej trzymają w ręku jakieś narzędzie. Nie powinieneś mieć większych problemów z rozjechaniem wymaganej liczby w ustalonym limicie.

#2 Szybki pościg (średnie) - zabij 4 sprinterów w trakcie dwóch minut. Za przejście wyzwania otrzymasz 3000 punktów kierowcy. Sprinterzy pojawią się przed tobą jeszcze w trakcie odliczania. Od razu wyrusz za jednym z nich i spróbuj go rozjechać. Ponieważ przeciwnicy są bardzo szybcy i mobilni, przejeżdżanie ich może stanowić pewien problem. Dlatego jeśli zależy ci na szybkiej eliminacji wrogów korzystaj z umiejętności „Klatka pod napięciem", kiedy jesteś w pobliżu gonionego wroga. W ten sposób od razu pozbędziesz życia rywala - potem wystarczy poczekać na naładowanie klatki i w ten sposób eliminować kolejnych.

z085

#3 Pościg za sprinterami (średnie) - twoim celem jest rozprawienie się z dwoma uciekającymi sprinterami w trakcie dwóch minut. Nagrodą jest 3000 punktów doświadczenia. Najłatwiej jest usiąść na ogonie jednemu ze sprinterów i skupić się tylko na nim. Gdybyś miał problemy z jego rozjechaniem (np. z powodu częstych uników), to skorzystaj z elektrycznej klatki, która zabije go na odległość. Po uporaniu się z pierwszym zacznij jechać za drugim i pozbądź się go rozjeżdżając go lub korzystając z prądu.

#4 Wybuch-buch (trudne) - tym razem musisz w trakcie 40 sekund rozprawić się z ośmioma, plującymi kwasem, ropuchami. Jeśli ci się to uda, to zdobędziesz 5000 punktów doświadczenia. Zabicie zostanie zaliczone tylko wtedy, jeśli dokonasz go autem (strzelanie do nich nie zalicza celów). Ropuchy są zaznaczone na mini mapie na czerwono. Spróbuj ruszyć przed siebie i rozjechać trzy pierwsze znajdujące się przy trasie (pierwszy jest z prawej, dwa kolejne z lewej). Potem wjedź na wiadukt, gdzie rozpraw się z dwoma kolejnymi, po czym zjedź na dół i jadąc wzdłuż drogi załatw trzy ostatnie.

z089

#5 Walnij i uciekaj (trudne) - musisz rozprawić się z 7 policjantami-gryzoniami (obrazek powyżej) w czasie 40 sekund. Za sprostanie wyzwaniu otrzymasz 5000 punktów doświadczenia. Wbrew pozorom wyzwanie nie jest szczególnie trudne - po prostu jedź cały czas przed siebie główną trasą. Co jakiś czas zobaczysz stojący na ulicy radiowóz, a przy nim jednego czy dwóch zombie-policjantów. Wystarczy je regularnie rozjeżdżać i nie wjeżdżać na przeszkody, żeby uporać się z misją.

#6 Wyboiście (łatwe) - celem jest rozjechanie dwóch sprinterów w czasie 2:30, za co możesz otrzymać 2000 punktów doświadczenia. Istnieją dwie możliwości - rozjeżdżanie lub potraktowanie ich np. prądem. W pierwszym przypadku usiądź na ogonie jednego z nich i jedź za nim, aż uda ci się z nim rozprawić, po czym zacznij gonić drugiego. Drugie rozwiązanie wymaga „Klatki elektrycznej", ale dzięki niej wystarczy zbliżyć się na początku do obydwu celów i porazić je prądem, co zakończy wyzwanie.

#7 Polowanie dla rozrywki (trudne) - musisz rozprawić się z dwoma uciekającymi sprinterami w czasie 40 sekund, za co otrzymasz nagrodę 5000 punktów doświadczenia. Pierwszy sprinter będzie biegł w twoją stronę zaraz po starcie, nieco na prawo od ciebie. Postaraj się go potrącić od razu. Jadąc dalej na mapie zobaczysz kilka innych - jak zwykle wybierz jednego i podążaj za nim ciągle. Nie będzie to proste, ponieważ teren roi się od przeszkód, ale może ułatwić sobie zadanie korzystając z klatki z prądem, kiedy znajdziesz się kilka metrów od celu.

z096

#8 Kto się pcha, ten przechodzi (łatwe) - w ciągu 2:30 musisz rozprawić się z trzema sprinterami, za co możesz otrzymać 2000 punktów nagrody. Potwory biegają głównie po otwartej przestrzeni, dlatego nie powinieneś mieć problemów, aby usiąść im na ogonie (obrazek powyżej). Wybieraj zawsze jeden cel, rozprawiaj się z nim, a potem jedź do kolejnego. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie i masz np. problemy ze zwinnymi przeciwnikami, to wspomagaj się klatką elektryczną, dzięki czemu wyeliminujesz wrogów z dystansu. Poczekaj, aż klatka naładuje się znowu i ponownie przystępuj do polowania.

#9 Orka w pocie czoła (średnie) - celem jest zabicie 15 pracowników zombie (poznasz ich po narzędziach trzymanych w ręku) w trakcie jednej minuty (nagroda to 3000 punkty doświadczenia). Pracownicy są zaznaczenia na mini mapie na czerwono. Przejedź po torach na teren zakładu i rozpocznij eliminację tego rodzaju zombie. Kieruj się głównie mini mapą i wjeżdżaj w różne zakamarki, ponieważ przeciwników spotkasz np. między wagonami i w hangarach. Musisz poruszać się płynnie, ale niezbyt szybko, ponieważ wokół jest sporo przeszkód, które mogą zatrzymać twoje auto. Uważaj też na pojawiające się czasem wirale, które rozjeżdżaj lub traktuj prądem.

Powrót do spisu treści: Dying Light: The Following - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami