Wiosenne porządki - mod do Fallout 4

Czyszczenie osad z liści, śmieci, gruzu i zanieczyszczeń.  

Budując osadę w Fallout 4, możemy pójść w stronę stworzenia sterylnego obozu, gdzie wszystko jest błyszczące i czyste. Gra nie pozwala nam jednak na usuwanie niektórych elementów. Nie zagrabimy liści, bluszcz obrastający ściany będzie szpecił widok, a kupki gruzu zawalać będą podjazd do naszego garażu. Problem kasowania zalegającego śmiecia rozwiązuje mod.

Modyfikując wpisy dotyczące obiektów w grze, mod pozwala na usunięcie około 300 nowych „śmieci”, nierzadko też dodając nam materiały budowlane z odzysku. Usuwając deski luźno leżące na ulicy, mod doda do naszych zasobów drewno. Sprzątnięte szmaty i gruz dodadzą tkaniny i cement, choć już zamiecione liście nie dadzą nam nic. Mod został przemyślany także pod tym kątem.

Za pomocą modyfikacji nie zniszczymy żywopłotów lub niektórych drzew, które według kodu gry należą do elementów krajobrazu. Łatwo się jednak domyślić na usuwanie jakich elementów mod pozwala.

W przeciwieństwie do innych modów o podobnych możliwościach, w „Wiosennych porządkach” komórka osady, którą wyprzątamy, nie resetuje się z czasem i nie musimy jej ponownie czyścić.

Jak działa mod?

Mod pozwala nam na wyczyszczenie stert śmieci zalegających w naszych osadach. Szmaty, gazety czy sterty liści - z pomocą moda mogą zostać zebrane i przetworzone na surowiec budowlany. Dzięki modowi zarówno oczyścimy naszą okolicę jak i odzyskamy budulec ze śmieci.

Jak zainstalować moda?

Instalacja z wykorzystaniem programu Nexus Mod Manager jest bardzo prosta. Wystarczy że wejdziemy na stronę moda, wybierzemy zakładkę „FILES”, a następnie klikniemy na „DOWNLOAD WITH MANAGER”. Aktywowany mod powinien zacząć działać w grze.

Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Zestaw surowców do budowy - mod do Fallout 4

Kolejny mod przeznaczony jest dla budowniczych osad, którzy nie chcą spędzać czasu na zbieraniu złomu. Z pomocą komend przywołamy budulec, który pomoże nam w budowie nowego osiedla.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami