Skyrim - mody do gry

Nowe przedmioty, tekstury HD, łatki, poprawa interfejsu i wiele innych przydatnych modów.

Skyrim, zaraz obok Minecrafta, to najpopularniejsza produkcja przystosowana do obsługi modów. Tysiące modyfikacji stworzonych przez zakochanych w produkcji Bethesdy graczy, zostało zaprojektowanych dla urozmaicenia, rozbawienia i pokazania możliwości silnika gry. Mimo swoich lat jest nadal wspierana i dopracowywana w sposoby wykraczające poza wyobrażenie o modach wówczas, kiedy gra debiutowała na rynku.

Zanurzmy się więc w świat różnorodnych zmian i dodatków, które w dużym stopniu zainspirowały część pomysłów deweloperów z Bethesdy podczas prac nad innymi grami.

Poniższa lista wypełniona jest najpopularniejszymi i najciekawszymi modami. Chociaż wciąż uzupełniana i aktualizowana, nie sposób dotrzymać tempa publikacji nowych rozwiązań. Dokładamy więc starań, aby do czytelników trafiały najlepsze modyfikacje wybrane spośród wszystkich, które pojawiają się szybciej niż sposób o nich pisać.

W bazie modów do Skyrima znajdziemy nowe przedmioty, tekstury przystosowane do komputerów nowej generacji, zmiany w fizyce gry, a także łatki poprawiające niedociągnięcia, których nie naprawili oficjalne aktualizacje.

001

SkyUI - mod do Skyrima
Najpopularniejszy mod, który całkowicie zmienia wygląd ekranów menu w grze. Dzięki SkyUI łatwo posegregujemy przedmioty i bez problemów, w wygodny sposób przejrzymy ekrany z informacjami o postaci czy wyszukamy miejsca na mapie.

002

Lepsza mapa - mod do Skyrima
Poprawienie wyglądu mapy - mod nanosi na mapę Skyrim drogi, oraz poprawia ogólną prezentację graficzną, dodając tekstury w wyższej rozdzielczości. Działa z dodatkiem Dragonborn.

003

Zestaw pancerzy - mod do Skyrima
Mod dodający do rozgrywki wiele elementów pancerza, jak zbroje i kilkaset tarczy, oraz ubioru. Działanie moda nie koliduje z balansem rozgrywki, dając nam dostęp do nowości zależnie od miejsca czy poziomu postaci.

004

Magiczne laski - mod do Skyrima
Zmieniające przeciwników w najrozmaitsze przedmioty magiczne laski to raczej narzędzie humorystyczne. Kiedy nie możemy kogoś pokonać, czemu by nie zamienić go w ser?

005

Tekstury HD - mod do Skyrima
Jak sugeruje nazwa, modyfikacja dodaje tekstury w wyższej rozdzielczości. Dzięki modowi sprawimy, że Skyrim, na nowszych komputerach, będzie wyglądał o wiele młodziej. Mod poprawia także tekstury dla słabszych komputerów, nie sprawiając spadku wydajności.

006

Zestaw broni - mod do Skyrima
Mod dodający wiele nowych broni pasujących do klimatu gry. Nie znajdziemy tu laserowych mieczy, a dodane topory, strzały i miecze, swoim wyglądem i działaniem sprawią, że nie będziemy nawet pewni, czy nie zostały zaprojektowane przez twórców gry.

007

Nieoficjalny patch - mod do Skyrima
Projekt wspierany przez dużą społeczność modderów, wprowadza do gry poprawki błędów i niedociągnięć przeoczonych przez twórców. Mod jest wciąż rozwijany, łatając coraz to więcej dziur.

008

Zaludnione drogi - mod do Skyrima
Mod wypełniający puste drogi i trakty wędrownymi kupcami, łowcami przygód, pielgrzymami czy łowcami nagród. Podróżowanie między miastami już nigdy nie będzie nudne.

009

Łatka edytora postaci - mod do Skyrima
Stworzoną przez amatorów łatkę doceni każdy, kto lubi wgrać nowe fryzury i wygląd dla swojej postaci. Niweluje problem z wyłączaniem się gry w trakcie przeglądania pozycji w edytorze postaci.

010

Realistyczny ragdoll - mod do Skyrima
Mod poprawiający sposób zachowania martwych ciał. Wprowadza zmiany w giętkości kończyn i tarciu o powierzchnię. Dodatkowo, ciała inaczej reagują na odrzut od strzał czy ataków za pomocą magii.

011

Lepszy system kradzieży - mod do Skyrima
Bezsensowną wydaje się kradzież w Skyrim. Przywłaszczone jabłko, mimo iż nikt nas nie złapał na gorącym uczynku, potrafi ściągnąć na naszą głowę straż. Mod sprawia, że zniknięcie skradzionego przedmiotu, o ile jego wartość nie przekracza konkretnej sumy, nie wzbudzi niczyjego zainteresowania, a my spokojnie sprzedamy łup u lokalnego pasera.

012

Realistyczna trawa - mod do Skyrima
Jeden z modów upiększających wygląd Skyrim. Realistyczne trawy sprawią, że odniesiemy wrażenie chodzenia po autentycznej ziemi. Dostępne tekstury są rzeczywistymi fotografiami, a specjalistycznie przygotowane pliki graficzne i nachodzenie na siebie tekstur sprawią rewelacyjne odczucie.

013

Wysyłanie kompanów do miast - mod do Skyrima
Znany z Fallout 4 mechanizm wysyłania swoich kompanów do różnych miejsc w prowincji Skyrim. Nasi towarzysze czekają we wskazanym miejscu. Wysłać ich możemy nawet do nieodkrytych miejsc. Mod jest całkiem kompatybilny z innymi, zmieniającymi system towarzyszy.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami