American Truck Simulator - Początki kariery, dostawa naczepy

Jak rozkręcić firmę, przyjąć pierwsze zlecenia i zaparkować naczepę.

Gdy na pierwszej planszy wybierzesz nazwę firmy i jej logo, a następnie rodzaj sterowania i skrzyni biegów, podejmiesz decyzję o głównej siedzibie. Lokalizacja centrali nie jest najważniejszym aspektem zabawy, dlatego panuje tutaj pełna dowolność. Po chwili pojawi się okno z zapytaniem o włączenie samouczka. Jeżeli jesteś nowy w tego typu grach, radzimy z niego skorzystać, gdyż całkiem nieźle wprowadza gracza w mechanikę.

Samouczek przeprowadzi cię przez takie aspekty gry jak włączenie silnika, używanie Doradcy Drogowego, podróżowanie, rodzaje parkowania i wiele innych. Po wykonaniu szybkiego i niezbyt opłacalnego zlecenia będziesz już miał pełną swobodę dotyczącą wyboru pracy. Na początku nie będziesz posiadał własnej ciężarówki, więc będziesz musiał podejmować się zleceń zewnętrznych. Przejdź do głównego menu i wybierz opcję Rynek pracy.

ats1
Menu główne gry

Okno wyboru rodzaju zlecenia posiada dwie opcje, z czego pierwsza nie będzie aktywna dopóki nie zakupisz swojego pierwszego ciągnika. Wybierz zatem Szybkie zlecenie, a twoim oczom ukaże się lista potencjalnych kursów i mapa.

Symbol zielonej chorągiewki na mapie po lewej stronie oznacza start zlecenia, a czerwonej miejsce docelowe. Po kliknięciu na któreś ze zleceń po prawej stronie trasa zostanie zaktualizowana. Po prawej stronie możesz zobaczyć co będziesz przewozić, masę towaru, oczekiwanie godziny dostawy, spodziewane wynagrodzenie oraz czas wygaśnięcia oferty.

Szybkie zlecenia są niezbyt dobrze płatne, ale są proste. Po jego przyjęciu od razu zasiadasz za kierownicą wynajętej ciężarówki i martwisz się tylko o dowiezienie towaru i pozostawienie naczepy. Nie musisz przejmować się pauzami czy tankowaniem pojazdu.

ats2
Okno wyboru szybkiego zlecenia

Po wykonaniu zlecenia twój przejazd zostanie podsumowany. Jeśli podczas jazdy nie uszkodziłeś w żaden sposób naczepy i nie przekroczyłeś założonego czasu dostawy, otrzymasz pełne wynagrodzenie. Jeśli jednak ładunek nie jest cały, zostanie ci potrącony procent od powstałych uszkodzeń, a ilość punktów doświadczenia również się zmniejszy. Bonusem do doświadczenia może okazać się wybór trudniejszego sposobu pozostawienia naczepy.

Dostawa naczepy

Poniżej znajduje się okno, które będzie pojawiać się za każdym razem, gdy osiągniesz miejsce przeznaczenia. To właśnie tutaj dokonasz wyboru pozostawienia naczepy, które uzależnione jest od liczby punktów doświadczenia do zdobycia.

Sposób pierwszy jest najtrudniejszy, wymaga od kierowcy pozostawienia naczepy dokładnie w wyznaczonym i bardzo trudnym miejscu. Zazwyczaj wiąże się to z cofaniem, co jest już naprawdę trudne. Po wybraniu opcji po prawej stronie zobaczysz graficzne zobrazowanie miejsca, gdzie powinieneś zostawić ładunek. Jeżeli wyzwanie okaże się zbyt trudne, w każdym momencie możesz nacisnąć Enter, co zakończy zlecenie bez dodatkowych punktów doświadczenia.

ats3
Tu wybierzesz sposób parkowania

Drugi wybór, Zagrajmy bezpiecznie, to również odstawienie naczepy w wyznaczone miejsce, ale dużo prostsze i mniej ryzykowne, zazwyczaj bez potrzeby używania biegu wstecznego. Za takie parkowanie otrzymasz ponad dwa razy mniej punktów, ale poradzi sobie z tym większość kierowców, nawet początkujących. Ostatni wybór niestety nie przynosi żadnych bonusów, ale odstawienie naczepy odbywa się automatycznie a ty nie ryzykujesz uszkodzenia ładunku w końcowej fazie zlecenia.

Po wykonaniu kilku zleceń zewnętrznych możesz zacząć myśleć o kupnie pierwszej ciężarówki, co otworzy ci możliwości na inne, lepiej płatne zlecenia. Niestety, zakup własnego ciągnika wiąże się z koniecznością posiadania sporej ilości gotówki, więc szybsze od nazbierania takich pieniędzy jest wzięcie pożyczki w banku. O tym przeczytasz w następnym rozdziale poradnika.

Następnie: American Truck Simulator - Pierwsza pożyczka

Powrót do spisu treści: American Truck Simulator - poradnik na start

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Jerzy Daniłko

Jerzy Daniłko

Redaktor Naczelny

Jerzy jest redaktorem naczelnym Eurogamer.pl. Z serwisem współpracuje od początku, a w ostatnim czasie nadzorował pracę działu poradników. Relaksuje się gotując i jeżdżąc autem w długie trasy. Nie lubi nudy, zastojów i głośnych sąsiadów.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami