American Truck Simulator - Pierwsza pożyczka

Jak wziąć pożyczkę, opis procesu spłaty.

Amerykanie uwielbiają żyć na kredyt, nawet wtedy, gdy nie muszą. Oczywiście jest to dobry znak dla banku udzielającego pomocy, ale już niekoniecznie dla spłacającego, który musi liczyć się z wysoko oprocentowanym kredytem.

Jeśli jednak marzysz o szybkim i w miarę bezbolesnym rozkręceniu firmy transportowej w grze, udaj się do głównego menu i zwróć uwagę na okno Status firmy znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu. Odnajdziesz tam odnośnik Bank, gdzie możesz wesprzeć się gotówką w mniejszej lub większej ilości.

Po co i czy warto brać pożyczkę?

Początkowe szybkie zlecenia dla mniejszych i zewnętrznych firm to niezbyt dobre oferty pracy. W najlepszym wypadku możesz zgarnąć za nie do trzech tysięcy dolarów, co nie jest zawrotną sumą. Zdecydowanie lepiej wziąć już na samym początku gry pożyczkę, a nawet kilka, by kupić własną ciężarówkę i trzymać się lepiej płatnej pracy.

W górnej części okna znajduje się belka ofert pożyczek, z której możesz dobrać interesującą cię ofertę. Zaczynają się od niewielkich kwot kilkudziesięciu tysięcy dolarów poprzez sto, a nawet kilkaset tysięcy. Tuż pod informacją o wysokości znajdziesz także dzienną kwotę spłaty, co może ułatwić decyzję.

Pod belką z ofertami pożyczek znajduje się informacja o twojej zdolności kredytowej. Informacja o tym ile możesz pożyczyć uzależniona jest od twoich aktualnych poczynań na rynku transportowym. Gdy już weźmiesz pożyczkę lub pożyczki, w głównym oknie banku możesz zauważyć szczegółowe dane dotyczące każdej z nich.

nnjk
Główne okno pożyczek

Sprawdzisz tam ogólną kwotę kredytu, pozostałość do spłaty i termin oraz roczną stopę oprocentowania. Zwróć uwagę, że im mniejsza pożyczka, tym większa stopa, dlatego paradoksalnie lepiej jest brać większe zobowiązania kredytowe. Są po prostu bardziej opłacalne. Następnie znajdziesz także wysokość dziennej raty i podsumowanie wszystkich spłat.

W naszym przykładzie dziennie potrzebujemy 2 538 dolarów do spłaty kredytu. To teoretycznie jedno małe zlecenie dziennie, ale musisz też brać pod uwagę zdarzenia losowe, mandaty, koszty paliwa, a potem także pracowników. Dlatego mądrze inwestuj w ulepszenia i imaj się coraz lepiej płatnych zleceń, a szybko dojdziesz do wniosku, że nie taka pożyczka straszna jak ją malują.

Kiedy będziesz blisko spłaty pierwszej pożyczki, którą powinieneś wziąć przede wszystkim na własną ciężarówkę, będziesz mógł brać kolejne, większe kredyty, dzięki którym powiększysz swoją flotę, zatrudnisz następnych kierowców i gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, pożyczka będzie spłacać się praktycznie sama, a ty nawet zapomnisz o jej istnieniu. Jeśli zaś nazbierasz więcej pieniędzy, możesz spłacić pożyczkę manualnie, uwalniając się tym samym od zobowiązań wobec banku.

Mierz jednak siły na zamiary. Stosuj taktykę małych kroczków i nie pozwól, aby dzienne zobowiązania przekroczyły twoje możliwości zarobkowe. Co prawda w grze można posiadać konto na minusie i bank początkowo przymknie na to oko, jednak nie pogłębiaj tego stanu i zawsze staraj się utrzymywać stan konta na plusie.

Następnie: American Truck Simulator - Rozwój kierowcy

Powrót do spisu treści: American Truck Simulator - poradnik na start

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami