Dying Light: The Following - Poradnik, Solucja

Kompletny opis przejścia, wszystkie misje, wyzwania i sekrety.

Witamy w obszernym poradniku i solucji do gry Dying Light: The Following. Znajdziesz tu szereg ogólnych wskazówek, związanych przede wszystkim z nowościami wprowadzonymi w nowym dodatku, ale również szczegółowe opisy wszystkich misji głównych i zadań dodatkowych. Całość uzupełniają ilustracje oraz opisy wyzwań, jakich możemy podjąć się w trakcie zabawy.

Dying Light: The Following przenosi nas z metropolii Harran, znanej z podstawowej wersji gry, na tereny podmiejskie. Zamiast ciasnych uliczek i zwartej zabudowy, będziemy tym razem operować głównie na rozległych przestrzeniach, gospodarstwach oraz w małych miasteczkach.

Spore odległości, jakie musimy pokonywać sprawiają, że najlepszym środkiem transportu jest samochód, będący zarazem główną nowością dodatku. Umożliwia on nie tylko szybkie przemieszczanie się, ale służy również jako broń do walki z zombie i bandytami.

Opis przejścia

Poniżej znajdują się opisy głównych misji w kampanii fabularnej. W jej trakcie spróbujemy odkryć tajemnicę osób, które po ukąszeniu przez zombie nie przemieniają się w potwory.

Zadania poboczne

Dodatek The Following zawiera szereg licznych misji dodatkowych, które można często wykonywać w różnej kolejności. Warto zaznaczyć, że ich przechodzenie jest często związane z linią fabularną gry.

Wyzwania

Podobnie, jak w podstawowej wersji gry, autorzy przygotowali różnego rodzaju wyzwania, w których możemy sprawdzić swoje zdolności. Poniżej znajdują się bardziej ich bardziej szczegółowe opisy.

Jeśli zaś szukasz w The Following zabawnych nawiązań do innych dzieł popkultury i nie tylko, zerknij na poniższą listę najciekawszych easter eggów.

Porady na dobry początek

Oprócz opisanych poniżej wskazówek polecamy również zapoznanie się z częstymi "Pytaniami i odpowiedziami".

  • Dodatek jest stworzony dla postaci rozwiniętych w podstawowej wersji gry. Autorzy proponują rozpoczynać go nie wcześniej niż w połowie poprzedniej części. Najlepiej jest jednak zacząć go po ukończeniu całego Dying Light. Po pierwsze będziesz już dysponował silną postacią, a po drugie znacznie lepiej zrozumiesz linię fabularną.
  • Główną nowością The Following jest możliwość prowadzenia auta, a konkretnie łazika przypominającego gokarta. Chociaż wygląda niepozornie, to w dodatku będzie stanowił główny środek transportu, a często również broń do walki z przeciwnikami.
  • Łazik wymaga do jazdy paliwa, którego ilość jest pokazywana w prawym dolnym narożniku ekranu. W celu zdobycia benzyny przeszukuj baki porzuconych aut oraz stacje benzynowe. Aby zatankować pojazd wystarczy z paliwem podejść do niego od tyłu i wejść z nim w interakcję.
  • Jeżdżąc autem będziesz stopniowo eksploatował jego elementy na przykład opony czy silnik. W celu ich naprawy potrzebujesz odpowiednich części. Jeśli je posiadasz, to podejdź do auta od strony maski i wejdź z nią w interakcję. Przejdziesz w ten sposób do menu naprawy i ulepszeń.
  • Auto możesz modyfikować i ulepszać. Lepsze i bardziej zaawansowane części znajdziesz w trakcie eksploracji świata gry oraz u napotkanych handlarzy. Pamiętaj, że im lepszy element, tym więcej części wymaga do naprawy.
  • Im więcej czasu spędzisz w aucie, tym szybciej zdobędziesz punkty doświadczenia z nim związane. Przekładają się one na możliwość rozwinięcia umiejętności w nowym drzewku rozwoju o nazwie "Kierowca". Nie zapominaj, aby odblokowywać kolejne zdolności, co zwiększy możliwości twojej maszyny.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami